30 Farklı Dekoratif Bahçe Çiti Modelleri

Bahçe çitleri ilk olarak evinin çevresinde güvenli bir alan oluşturmak ya da özel arazisini dışarıdan girmek isteyenlere karşı korumak için ortaya çıkmıştır. Bahçe duvarlarına ihtiyaç olunmayan, hırsızları ya da yabancıları  özel alanlardan uzak tutabilen çitlerin kullanımı zamanla azalmıştır. Şimdilerde çitler genel olarak bahçe duvarı gibi özel alanı korumak amacı ile değil de, daha çok dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır.

Bahçe çitlerini yapı marketlerden ya da koçtaş, ikea gibi büyük yapı malzemeleri ile mobilya mağazalarından bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu bahçe çitlerini elinizdeki malzemelerle ya da gerekli malzemeleri temin ederek kendiniz  de yapabilirsiniz. Telden, plastik malzemeden, ahşap malzemeden çit yapmak mümkündür. Eski paletler, parçalanmış mobilyalar ile benzeri malzemelerden de çitleri yapabilirsiniz.

Geniş bahçeler içerisinde farklı alanlar oluşturmak için dekoratif çit modelleri ve buna benzer malzemeleri kullanıyoruz. Kimi plastik, kimi demir, kimi alüminyum olan bu çitleri ev içerisinde değişik yerlerde ve değişik şekillerde de kullanabilirsiniz. Eğer köpeğiniz varsa ona kafes yapmak için süslü dekoratif çitleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bu çitleri eski panellerin parçalarını boyayarak renkli ve değişik motiflerden hazırlayabilirsiniz.

Biz bugün sizler için dünyanın ve türkiyenin çeşitli yerlerinden bir araya getirdiğimiz çit modelleri hazırladık. Galerimizde görebileceğiniz 30 farklı dekoratif bahçe çiti modellerini inceledikten sonra, eğer kendi bahçe çitinizi kendiniz yapmak isterseniz bunlardan ilham alabilirsiniz.

dekoratif-bahce-citi-modelleri
dekoratif-bahce-citi-modelleri1
dekoratif-bahce-citi-modelleri2
dekoratif-bahce-citi-modelleri3
dekoratif-bahce-citi-modelleri4
dekoratif-bahce-citi-modelleri5
dekoratif-bahce-citi-modelleri6
dekoratif-bahce-citi-modelleri7
dekoratif-bahce-citi-modelleri8
dekoratif-bahce-citi-modelleri9
dekoratif-bahce-citi-modelleri10
dekoratif-bahce-citi-modelleri11
dekoratif-bahce-citi-modelleri12
dekoratif-bahce-citi-modelleri13
dekoratif-bahce-citi-modelleri14
dekoratif-bahce-citi-modelleri15
dekoratif-bahce-citi-modelleri16
dekoratif-bahce-citi-modelleri17
dekoratif-bahce-citi-modelleri18
dekoratif-bahce-citi-modelleri19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri