Post Şeklinde Halınızı Kendiniz Yapınız

Kendi yaptığınız halıyı evlerinizde sergilemek isterseniz, bu yazımızı dikkatli okumalısınız. Aslında çok fazla dikkate de gerek yok, çünkü; yapımı oldukça kolay bir proje ile karşınızdayız.

2014 yılında zebra ve leopar desenler ev dekorasyonunda oldukça moda olduğunu daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Madem zebra desenler moda, zebra desenli post halı yapmak iyi bir fikir olabilir.,

Bu halı için gereken malzemeler, halı olarak kullanacağınız beyaz kumaş, desenleri yapmak için kullanılacak olan boya, sarı, siyah ya da dilediğiniz her hangi bir renk ( bu örnekte altın yaldızlı bir boya kullanılmış) ütü, beyaz yağlı boya, tükenmez kalem, fırça, makas, uzun süre dayanıklılık için poliüretan şeffaf vernik ve halıyı boyarken altına sermek için her hangi  bir kumaş.

İlk önce beyaz kumaş üzerine istediğiniz ebatta inek postu şekli çizilerek, düzgün bir şekilde kumaşımızı kesiyoruz. Sağlıklı ve kolay bir boyama işlemi için kumaşı ütülüyoruz. Kumaşın altına eski bir kumaş ya da kağıt sererek etrafın batmasını önlüyoruz ve kumaşımızı beyaz yağlı boya ile boyuyoruz. İyi bir uygulama için bir kaç kat boyama işlemi yapabilirsiniz.

Kumaşımız kuruduktan sonra, tükenmez kalem ile örnek aldığınız resimde ki zebra desenlerini kumaşımıza çiziyoruz. Temel hatları belli olan halımızı  seçtiğiniz renk ile boyayıp tekrar kurumaya bırakıyoruz. Eğer vernik uygulayacak iseniz iyice kurumasını bekleyip bir kat vernikleyebilirsiniz. Vernik kullanmayacaksanız halınız kuruduğu zaman kullanıma hazır.

Zebra desenli kilim yapımı aşamalarını görmek için resim galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Post Şeklinde Halının Yapımı Aşamaları Resim Galerisi

 inek postu halı
 inek postu kilim yapımı
 inek postu
 kendi kiliminizi kendiniz yapın
 kendin yap projeleri
 kilim yapımı aşaması
 kilim yapımı
 post halı
 zebra desenleri
 zebra desenli halı
 zebra desenli kilim
 zebra halı

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri