Modern Bebek Odası Dekorasyonu

Heyecan verici fikirlerle hazırlanmış dekorasyon fikirleri arasından sizin tarzınıza uygun olanları çekip çıkarmak zordur. Özellikle de bu dekorasyonu bebek odası için yapıyorsanız bir çok şeyi aynı anda göz önünde bulundurmak zorunda kalırsınız. Modern bebek odası dekorasyonu fikirleri aslında diğer tüm tarzlara göre tüm öncelikleri en fazla bir arada bulunduran dekorasyondur. Şöyle ki, hem konforludur hem de sadedir. Ergonomi ve fonksiyonellik bir aradayken aynı zamanda uzun vadede kolay değişebilen özellikler gösterir. Modern dekorasyon anlayışlarının temelinde de bu fikir vardır zaten. Uzun vadede değişime ayak uydurabilen yani uzun ömürlü olan. Sadece dekoratif malzemelerde olsun mobilyalarda olsun hepsinde kullanılan malzemelere dikkat etmek gerekir. Zehirli ve organik olmayan malzemelerin tüm evde bulunmaması gerekir ancak bebek odasında kesinlikle olmaması gerekir. Bu temel bilgilerle birlikte bakalım modern bebek odası dekorasyonu nasıl olurmuş?

Bebek odası dekorasyon örnekleri

Modern bebek odalarında ışıklandırma en önemli detaylardan bir tanesidir. Beyaz ışığın hastane ve ameliyathane dışında kullanımının neredeyse sona erdiği şu günlerde aman bebek odanıza beyaz ışığı yaklaştırmayın. Beyaz ışığın insan beyni üzerinde uyanıklık sağlayan, soğuk ve yalnız hissettiren özellikler taşığı kanıtlanmıştır. Bebek odalarında bebekleri güvende, sıcak ve rahat bir ortamda hissettiren sarı sıcak ışık tonlarına ihtiyaç vardır. Ayrıca direk ışıklandırma herkesi rahatsız ettiği gibi bebekleri daha çok eder. Bebek odalarında özel tavan sistemleri ile tavana yansıyan ışıklandırma en doğru yöntemlerden bir tanesidir. Isterseniz odanın çeşitli yerlerinde yeterince ışık veren abajurları da tercih edebilirsiniz. Modern bebek odası dekorsyon örneklerini incelediğimizde ışık ve ışıklandırmanın ne kadar önemli bir detay olduğunu görebilmekteyiz.

Peki bebek odası dekorasyon ürünleri nelerdir?

Parlak ve metalik mobilyaların ön plana çıktığı modern dekorasyonlarda bebek odalarında da havalı dekorasyon ürünleri kullanılıyor. Pembelerin, bulutların, sevimli kuzuların uçuştuğu bebek odalarında gri ve ciddi dünya haritasını kocaman bir duvar boyunca kaplatanlar da var. Çocuğunuzun uzun bir süre bu odada kalacağını düşünürseniz, her gün ne görerek uyumasını ve uyanmasını isterseniz onlar dekorasyon ürünleri olacaktır. Bu sebeple renkleri ve şekilleri bakımından bebeklere rahatsızlık vermeyen ürünler kullanmak doğru olur. Bebek odası dekorasyonundaki önemli detaylardan biri olan duvar kağıtları konusunda öneriler için modern bebek odası duvar kağıtları yazımıza göz atabilirsiniz.

aydinlikmodern-bebek-odasi-dekorasyonu
buyuk-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
degisik-bebek-odasi-dekorasyonu
degisik-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
en-guzel-bebek-odasi-dekorasyonu
en-guzel-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
klasik-bebek-odasi-dekorasyonu
modern-bebek-odasi-dekorasyon-fikirleri
modern-bebek-odasi-dekorasyonlari
modern-bebek-odasi-dekorasyonu
modern-beyaz-bebek-odasi-dekorasyonu
modern-ikiz-bebek-odasi-dekorasyonu
modern-suslu-bebek-odasi-dekorasyonu
orta-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
renkli-bebek-odasi-dekorasyonu
sade-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
sik-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
su-yesili-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
temali-bebek-odasi-dekorasyonu
yeni-modern-bebek-odasi-dekorasyonu

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri