Minimal Erkek Bebek Odası Tasarımları

----

Erkek bebek odası tasarımları ile kız bebek odası tasarımları, birbirinden keskin bir çizgi ile ayrılan oda tasarımlarından çıktı. Günümüzde kadın kıyafetleri ve erkek kıyafetleri nasıl birbirine yaklaştı ise erkek bebek odaları ile kız bebek odaları da bu kadar birbirine yaklaştı. Bunun sebebi de renklerin cinsiyetinin ortadan kaldırılması. Pembe ve kırmızı gibi renklerin tonları çok uzun zaman boyunca kız ve kadın olmakla yani dişi olmakla bağlantılandır. Mavi ve lacivert gibi renk tonları da erkek olmak yani eril olmakla ilişkilendirildi. Böyle olunca da erkekler mavi giymeli erkek bebeklerin odalarında mavi renk hakim olmalı gibi düşünceler ortaya çıktı. Uzunca bir süre kabul edilen bu düşünce sonucunda da kız bebek odalarında pembe ile tonlarında prenses odaları ortaya çıktı. Modern dünyanın minimal erkek bebek odası tasarımları bu tarz kurallardan uzakta, aklınıza gelebilecek tüm renklerin baz alındığı odalardan oluşmaya başladı.

Sağlıklı bir insanın uyku kalitesi onun günlük hayatındaki performansını etkiler. Ne kadar mutlu veya mutsuz olduğunu, ne kadar neşeli veya sakin olduğunu, ne kadar mutlu veya huysuz olduğunu belirler. Yetişkin bir insanın hayat kalitesini bu kadar etkileyen uykunun bebeklerin hayatını, büyümesini ne kadar etkilediğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Uzun ve kesintisiz uyuyan bebeklerin duygusal ve fiziksel gelişimleri diğer uyuyamayan bebeklere göre çok daha iyidir.

Erkek bebekler genelde kız bebeklere göre daha fazla uyurlar. Yapılan araştırmalar bebeklerin cinsiyet farklarının onların ihityaçlarını da bir miktar da olsa değiştirdiğini gösteriyor. Uzmanlar da bebek odası dekorasyonlarında bebeklerin cinsiyet özelliklerine göre farklı tasarımlar kullanılmasının  uygun olacağını söylüyor. Minimal erkek bebek odası tasarımları içerisinde en çok kullanılan renklerden olan beyaz, ferah ve aydınlık bir ortam yaratarak bebeklerimizin daha huzurlu bir şekilde uyumasını sağlıyor. Galerimizde sizlere sunmak için hazırladığımız birbirinden şık ve güzel minimal erkek bebek odası tasarımlarına bakarak siz de bebeğiniz için nasıl bir oda hazırlamak istediğinize karar verebilirsiniz.

 

cok-sik-minimal-erkek-bebek-odalari
en-minimal-erkek-bebek-odalari
en-renkli-minimal-erkek-bebek-odalari
en-sik-minimal-erkek-bebek-odalari
goz-alici-minimal-erkek-bebek-odalari
havali-minimal-erkek-bebek-odalari
klasik-minimal-erkek-bebek-odalari
kucuk-minimal-erkek-bebek-odalari
minimal-erkek-bebek-odalari
minimal-kucuk-erkek-bebek-odalari
modern-minimal-erkek-bebek-odalari
ozel-tarz-minimal-erkek-bebek-odalari
renkli-minimal-erkek-bebek-odalari
sade-minimal-erkek-bebek-odalari
sicak-minimal-erkek-bebek-odalari
sik-minimal-erkek-bebek-odalari
suslu-minimal-erkek-bebek-odalari
tarz-minimal-erkek-bebek-odalari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri