İskandinav Tarzı Bebek Odası Tasarımları

----

Bebek odası dekorasyonları, halıhazırda bebeği olanlar ve bebek bekleyen aileler için gündemin en önemli maddelerinden bir tanesi, hatta en önemli maddesidir. Mutlu bir bebek için bir kaç konu vardır, karnının tok olması, gazının çıkarılmış altının alınmış olması ve tabiki iyi uyumuş olması. Uyku, yetişkinler dahil tüm insanların günlük hayatını direk etkileyen en önemli temel ihtiyaçlardan bir tanesidir. Uyuma konusu bebeklere geldiğinde her şeyden daha önemli olur. Bebeklerimizin sağlıklı ve temiz bir uyku uyumaları için ise huzurlu, sakin ve temiz bir odaya ihtiyaçları vardır. En sakin, en huzurlu, en aydınlık bebek odası dekorasyonları konusuna yeni bir bakış açısı getiren iskandinav tarzı bebek odası tasarımları karşımıza çıkmaya başlıyor. Iskandinav tarzı dekorasyonların evlerimizin hemen hemen tüm bölümlerinde yer almaya başlaması ile birlikte bebeklerimizin odalarına da girmiş olması şaşırtıcı. Bu dekorasyon tarzının ülkemizde neden bu kadar ilgi gördüğü ve sevildiği konusunda bir çok şey söylenebilir. Nedenleri ve nasılları da incelenebilir. Ancak biz bugün bu yazımızda yeni nesil bebekler için hazırlanan iskandinav bebek odası tasarımlarından bahsedeceğiz.

Iskandinav bebek odası tasarımları da tıpkı diğer oda dekorasyonları gibi sade, beyaz, parlak, en az eşya ile konforu ve elagantlığı ön plana çıkaran tasarımlar. Duvar kağıtlarından yerdeki halıya, perdelerden bebek beşiğindeki nevresimlere kadar her şeyin uyum içerisinde olduğu, sakinlik ve huzur dolup taşan odalarda çok fazla oyuncak yoktur. Tüm bir bebek odası tasarımının yanında sadece bebek beşiği, karyolası veya dolabı da bulabilirsiniz. Ne kadar az eşya kullanılsa da, bebeğinizin ihityaçlarını karşılamak istediğnizde hiç bir zorluk yaşamazsınız. Kız veya erkek bebek olarak ayrılmayan her ikisi için de kullanılabilen bu bebek odalarında, bebek yaş grubuna göre kolayca değiştirilebilen bir durum söz konusudur.

Beyaz rengin krem gibi, uçuk pembe gibi pastel renk tonları ile buluştuğu huzur verici odalarda, zehirsiz ve toksik madde barındırmayan kaliteli malzemeler kullanılır. Tüm örtü ve nevresimlerin tamamen pamuk olmasına dikkat edilir. Modern bebek odası tasarımları içeriğimizden farklı örnekleri görebilirsiniz.

yeni-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
sn-sik-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
sik-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
sade-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
renkli-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
modern-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
keyifli-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
iskandinav-tarzi-erkek-bebek-odalari
iskandinav-tarzi-buyuk-bebek-odalari
iskandinav-tarzi-bebek-odalari
ferah-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
en=ferah-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
en-sade-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
en-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
en-guzel-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
duz-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
degisik-iskandinav-tarzi-bebek-odalari
acik-iskandinav-tarzi-bebek-odalari

Yorum Gönder  1. ali diyor ki:

    isknadinav oda için elimde son 1 adet tavşan miffy var.sah...den.com da miffy ismiyle satılık çok uygun.1300 den 400 e düştü.

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri