Erkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Günlük rutin içerisinde kaybolup gideceğiniz, bebeğinizin ihityaçları ile ilgilenirken etrafınızı bile göremeyeceğiniz zamanlar gelmeden odalarını hazırlamanız gerekir. En şık tasarımlardan daha çok en sağlıklı mobilyaları alıp, hem bebeğinizin hem sizin kendi ihtiyaçlarınıza göre yerleşimi yapılmalıdır. Peki, o zaman ilk soru ile başlayalım erkek bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? Içerisinde neler olmalı neler olmamalıdır, duvarları ne renk tonlarında ne desenler ile kaplı olmalıdır. Erkek bebekler ile kız bebekler için oda dekorasyonlarında farklı renk tonları artık kullanılmayor. Tüm bebekler aynı renk tonları hakimiyetinde odalarda kalabiliyorlar. Bu yüzden de bebek odası tasarımlarında kız veya erkek bebek diye özellikle tasarımlar ayrılmıyor. Ancak yine de bazı detaylar bakımından farklılıklar ortaya çıkıyor. Kız ve erkek bebek odası dekorasyonlarını örnek bazlı incelemek aslında çok daha verimli olacaktır.

Erkek bebek odalarında da kız bebek odalarında da beşiğin konumu çok önemlidir. Ikisinin de oda içerisinde en fazla ışık alan, en iyi ısınan köşede yer alması gerekir. Bebek beşikleri en çok ışık alan yerde olmalı ancak gün ışığının direk vurduğu bir noktada da olmamalıdır. Eğer gün doğduğu anda bebeğinizin gözüne vurursa bebeğiniz uyuyamaz. Açık renk duvarlar bu ışıkları yansıtıp oda içerisinde dengeli bir aydınlatma sağlar. Erkek bebek odalarında mavi gibi klasik renk tonunda dekorasyon yapmak istemeyenler ağırlıklı olarak beyazın kullanıldığı odalar hazırlayabilirler. Beyazın yanında krem rengi, açık pembe, pudra rengi tonları ile bej rengi de bebek odası dekorasyonunda kullanım için uygundur.

Kardeşi ile yaşamak zorunda olan bebekler için oda hazırlamak biraz daha zor oluyor. Eğer imkanınız varsa yenidoğan bebeği kardeşi ile aynı odaya koymayın. Yenidoğan bebek sık sık uyanıp ağlayacağı için kardeşinin ondan soğumasına, onu sevmemesine sebep olabilir. Özellikle yaşları yakın olan çocuklardan büyük olanının kendi odasını işgal edildiği hissini vermemek gerekir.

cok-sadeerkek-bebek-odasi-dekorasyonu
degisik-erkek-bebek-odasi-dekorasyonu
degisik-erkek-bebek-odasi
en-guzel-erkek-bebek-odasi
en-sade-erkek-bebek-odasi-dekorasyonu
erkek-bebek-odasi-dekorasyonu
erkek-bebek-odasi-dekorasyonu1
erkek-bebek-odasi
goz-alici-erkek-bebek-odasi
ikiz-erkek-bebek-odasi
mavi-erkek-bebek-odasi-dekorasyonu
minimal-erkek-bebek-odasi-dekorasyonu
modern-erkek-bebek-odasi
pastel-erkek-bebek-odasi-dekorasyonu
renkli-erkek-bebek-odasi
sik-erkek-bebek-odasi
siyah-beyaz-erkek-bebek-odasi
tarz-erkek-bebek-odasi
yeni-erkek-bebek-odasi

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri