Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri

Takım halinde mobilya satın almak artık demode oldu.

 

Her ne kadar takım halinde almasak ta sistem aynı orta sehpa, koltuklar,berjer ve  raflar…. İsterseniz hepsini bir renk ve model uyumu içerisinde farklı farklı alabilirsiniz  isterseniz de koltuklar aynı diğer ürünleri farklı alabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

 

ev dekorasyon fikirleri (6)

 

 

 

Bir odayı dekore ederken çok dikkatli olmalısınız, parçalar her ne kadar farklı olsa da uyum içinde olmalıdırlar. Peki bunlara nasıl karar vermeliyiz birlikte bakalım.

Öncelikle dekorasyonunuz için bir tema seçin

ev dekorasyon fikirleri (5)

 

 

 

Mobilyaların takım olamaz diye bir kural yok, başta da söylediğimiz gibi isterseniz takım isterseniz hepsi farklı ama uyumlu olabilir. Yukarıda görüldüğü gibi her bir koltuk farklı ama dikkatle bakılmadığında takımmış hissi veriyor.

 

ev dekorasyon fikirleri (4)

 

 

 

Dilerseniz genel bir renk düzeni seçin ya da sadece dekore edeceğiniz oda için seçebilirsiniz. Renkli ya da dramatik ışık ve koyu renkler ağırlıklı olarak tercih edebilir. Karar verdiyseniz, artık yeni odanız için alış verişe çıkabilirsiniz.

Karar verdiğiniz stilinize sadık kalın

 

 

ev dekorasyon fikirleri (8)

 

 

 

Stiliniz belli olduktan sonra mobilya karıştırma işlemini daha kolay ve sorunsuz yapabilirsiniz. Eğer modern mobilyadan çok hoşlanmıyorsanız muhtemelen seçimleriniz çok doğru parçalar olmayacaktır. O yüzden sizi yansıtan stilden vazgeçmeyin

 

ev dekorasyon fikirleri (1)

 

 

 

 

 

Eski bir alanınızı dekore etmek her zaman daha kolaydır. Çünkü sadece eklemeler yada ufak değişiklikler yapacaksınız.

Aksesuarları unutmayın

ev dekorasyon fikirleri (7)

 

 

 

Bütün mobilyaları yerleştirdiniz ama hala eksiklikler var, sanki ta anlamıyla uyumlu olmadılar. Üzülmeyin şuan birleştirici parçalarınız eksik. Peki nedir bu birleştirici parçalar? Yastıklar, aksesuarlar, tablolar odanızı bitirmeniz için ihtiyacınız olan parçalar. Bu parçaları seçerken de tarzınızı temel alın. Hata yapmamak için odanızın fotoğrafını yanınıza alarak alış verişe çıkın ve eksik parçaları tamamlayın

 

ev dekorasyon fikirleri (3)

 

 

 

Dramatik renkleri tercih ettiniz ve odanız karanlık oldu. Bu durumda boşluk dengelemek için biraz renkli yastık ve güçlü aydınlatma ile odanızı sıcak bir hale getirebilirsiniz.

 

ev dekorasyon fikirleri (2)

 

 

 

Mobilya karıştırma işleminiz ve tamamlayıcı parçaları eklediniz. Ama hala memnun değilseniz son rötüşları yapıp odanıza tekrar bakın. Bu sefer sizi yansıtan oda karşınıza çıkacaktır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir