Mutfak Dekorasyonu

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Farklı mutfak dekorasyon tarzlarını denerken mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının, aksesuarların, duvar dekorasyonunun, halı ve perdelerin, mutfak masası ve sandalyelerin uyum içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda renk seçiminde de birbiri ile uyumlu renkler kullanılmalıdır. Bunun yanında modern tarzda yapacağınız mutfak dekorasyonunu country tarz ile harmanlayabilirsiniz.

 

Ya da modern tarz ile İskandinav tarzı bir arada kullanabileceğiniz gibi retro tarz ile modern tarzı da mutfak dekorasyonunda bir araya getirebilirsiniz. Aynı zamanda modern tarzda yapmak istediğiniz mutfak dekorasyonuna kendi tarzınızı da dahil ederek mutfak dekorasyonunda yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Siyah mutfak dolabı kapakları da modern tarz ile beraber hayatımıza giren mutfak dolabı modellei arasında bulunmaktadır. Genellikle daha aydınlık ve ferah mutfak dolapları tercih edilir ilen karakteristik ve ciddi bir dekorasyon tarzı sevenlerin tercih ettiği siyah mutfak dolapları da mutfak dekorasyonuna oldukça şık ve modern bir hava katmaktadır. 

 

Mutfakların büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre siyah mutfak dolapları tercih edebilirsiniz. Ancak küçük ve dar mutfak alanına sahip kişilerin mutfağı yoğunluklu olarak siyah renk dekorasyonu ile dekore etmemelerinde fayda vardır. Böyle bir dekorasyon dar ve küçük mutfakları boğucu ve kasvetli gösterir iken aynı zamanda da daha dar ve küçük göstermektedir.
 

Mutfağınız dar ve küçük ise ve siz siyah mutfak dolabı ile mutfağınızı dekore etmek istiyor iseniz beyaz ya da krem rengini de mutfak dekorasyonuna dahil ederek hem zıt renklerin uyumundan faydalanabilir hem de siyahın kasvetli ve boğucu havasını da dağıtmış olursunuz. Bunun için ise iki renkli mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. 

Tezgah altında bulunan mutfak dolabı kapak renklerini siyah tercih edip üst dolap kapaklarını da beyaz renkte yaptırabilir ya da hazır mutfak dolapları arasından siyah ve beyaz rengin kullanıldığı mutfak dolaplarını da seçebilirsiniz. Bunun için tezgah arası fayanslarının rengi de oldukça önemlidir. Açık gri ya da yine beyaz dekoratif fayans modelleri ile de tezgah aranızı süsleyebilirsiniz. 

Mutfak tezgahı olarak da yine beyaz ya da açık tonlarda mermer ya da granit bir mutfak tezgahı seçebilirsiniz. Beyaz ve siyah rengin beraber kullanıldığı mutfak dolap kapaklarında kapak kulpları genellikle metal renginde ve gri renkte olmaktadır. Bunu kullanarak ankastre beyaz eşyalarınızı da gri renkte seçebilirsiniz. Aynı zamanda da metal renkte aksesuarlar kullanarak mutfak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Mutfak perdesi olarak da açık renkte bir mutfak perdesi seçebilir aynı zamanda halı olarak da siyah ve beyazın kullanıldığı geometrik desenli halı modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz. 

Siyah renkte mutfak dolabı kullanmak istediğiniz mutfağınız geniş ve büyük ise yine siyah ve beyaz renkleri mutfak dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Siyah mutfak dolapları geniş ve büyük mutfaklarda daha şık bir görüntüye sahip olur iken mutfak dolabı modelini de daha iyi yansıtabilmektedir. Geniş ve büyük olan mutfaklarda kullanmak istediğiniz mutfak dolabı rengini tamamen siyah olarak seçebilirsiniz. Ya da belirli kısımlarını ahşap renkte seçerek siyah ve ahşap rengin mükememl uyumunu mutfak dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz. Bu tarzdaki mutfak dekorasyonlarında mutfak zemininde de beyaz fayans seçerek zıt renklerin uyumunu gösterirken mutfağınızın da daha dar görünmesini engelleyebilirsiniz. Ya da tamami ile mutfak dekorasyonunda siyahın karakteristik çizgisini göstermek istiyor iseniz mutfak zemin dekorasyonunda dikdörtgen ya da daha büyük olan siyah fayanslara da yer verebilirsiniz. Önceki dönemlerde çok sık tercih edilmeyen siyah renkteki mutfak dolapları son zamanlarda mutfaklarda oldukça moda olan renkler arasında bulunmaktadır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir