Banyo Dekorasyon

Romantik Bir Banyo Dekorasyonu İçin Banyo Aksesuarları

Romantizm çok farklı bir kavramdır. Çoğu insan için karşı cinse duyulan aşk ve sevgi ile özdeşleştirilse de aslında romantizm kavramı tam olarak böyle bir şey değildir. Klasik edebiyat akımları içerisinde kendine geniş bir yer bulan bu kavram, yoğun duygu ve çoşumculuk olarak dile getirilir. Yani abartılı bir şekilde süslemiş bir ev de romantik olabilir, çok aşırı coşkun duygular ile yazılmış bir roman ya da şiir de. Biz bugün romantizm kavramının ev dekorasyonlarındaki yansımalarından bahsedeceğiz. Yani romantik bir banyo dekorasyonu için banyo aksesuarları nasıl olur, neler seçilir hangi renkler baz alınır? Romantik bir banyo nasıl olur, bu banyoyu romantik hale getiren ögeler nelerdir gibi çeşitli soruların cevaplarını vereceğiz.

Öncelikle kırmızı renkler romantiktir onun dışındakiler değildir dersek yanlış olur. Kırmızı renk tek başına romantik değildir. Özellikle banyo dekorasyonlarında kırmızı renk biraz karanlık ve hatta ağır olur. Hafif loş bir ortam oluşturduktan sonra beyaz dışındaki tüm soft renk aydınlatmalar ortamı romantik bir hale getirir. Sarı, özellikle gün ışığı dediğimiz sıcak sarı renk tonı oldukça hoş olur. Romantik bir ortamın olmazsa olmazı olan mumları, gerçek ya da yapay yani elektronik olanlarını aydınlatma için kullanabilirsiniz. Romantik bir banyo dekorasyonu için banyo aksesuarları sıralamasında mum birinci sırada gelir. Nemden ve buhardan dolayı sönmesinden endişelenirseniz elektronik olanları da tercih edebilirsiniz. Ancak kavanozlar içerisinde satılan, dışında süslü cam korumaları olan kokulu mumlar banyolarınıza adeta spaya çevirir. En güzel kokuları bir araya getiren bu odada küvet keyfi yapmak kadar hoş bir şey yoktur.

Banyonun genel olarak romantik bir havası olması için, ayna önünde kırmızı güller ya da çeşitli güller ve çiçekler konumlandırılabilir. Canlı çiçek dayanmıyorsa cansız yapay çiçek ile bitkileri de kullanabilirsiniz. Son derece başarılı bir iş çıkacaktır ortaya. Romantik bir banyo dekorasyonu için banyo aksesuarları seçiminde mumlar, kokular, çiçeklerden sonra bunlar ile uyumlu mobilyalar gelir. Çeşitli örnekleri, aksesuar önerilerini ve kullanım şekillerini galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir