Genel Dekorasyon

Polisan Boya İç Cephe Renk Kartelası

İç cephe boya renkleri ile modası geçen, yıpranan duvar renklerini yenilemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Zira dekorcenneti.com olarak polisan iç cephe renkleri 2023 trend renkler ve son moda duvar renklerini beğenilerinize sunuyoruz.

Duvar boyası seçerken etkili, bir ortam oluşturmak sadece boyanın rengi ile değil aynı zamanda bu renkle uyumlu dekorasyonun nasıl olması gerektiğiyle de ilgilidir. Peki iç cephelerde seçtiğimiz renkle uyumlu ev dekorasyonu nasıl olmalıdır? Püf noktaları sizin için hazırladık.

Duvar Boyası Renklerin Dili

İç cephe boya renkleri seçimi yaparken trend boyalar tercihi etkileyen etkenlerdendir. Her rengin sahip olduğu ayrı bir enerji vardır. Klasik olarak gri tonları zarif bir ortamın oluşmasını sağlıyor. Sadeliği vurgulayan açık gri tonları, eş renklerle dekore edilmiş bir odada ferahlık algısı yaratıyor. Özellikle küçük alanları geniş göstermenin en basit yolu olan bej, zıt renklerle kombinlenmiş aksesuarlar sayesinde ortamı canlandırmaya uygundur. 

Yeşilin her tonu kullanıldığı alanda yenilenme, doğa ve huzur hissi verir. Ayrıca bahar hissi veren sarı ve tonları, pasif tonların aksine lacivert bir koltukla birleştiğinde modern bir hava yaratır. Aynı zamanda gri koltuklarda sarı dekoratif yastıklarla kombinlenebilir. Çok parlak ve canlı renkler, belli bir alanda dikkat çekecek şekilde de kullanılabilir.

Sakinliği en iyi yansıtan renklerden olan pembe çoğunlukla çocuk odaları için tercih edilse de, yaşam alanlarında lila veya beyaz tonlarıyla uyum oluşturur. Pembe ve tonları, metalik aksesuar ve avizelerle etkileyici bir kontrast sunar.

İç Cephe Boya Renklerinin Ev Dekorasyonunda Önemi

Ev dekorasyonu yaparken en önemli konulardan birisi renklerin uyumudur. Dolayısıyla dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Odanızda kullanacağınız mobilyalar renk seçiminizi oldukça etkilemektedir. Örneğin koyu tonlara sahip mobilyalarınız varsa kontrast oluşturacak şekilde duvarda ve zeminde açık renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece mobilyalarınız ön plana çıkaracaktır. Ayrıca altın ve gümüş detaylı dekoratif ürünler de koyu tonlara uyum sağlamaktadır.

Sade mobilyalarınız var ise aynı oda içinde farklı duvarlarla kontrast oluşturabilirsiniz. Ayrıca açık duvarlarda da gümüş ve metal kaplamalı ayna ve aksesuarlar ile ortamı canlandırabilirsiniz. Örneğin oturma odası ve salon gibi mekanlara genişlik etkisini oluşturacak açık renkleri seçebilirsiniz. Aynı zamanda bu odaları enerji katacak kırmızı tonlarında yastık ya da berjerler ile dekore edebilirsiniz.

Odanın aldığı ışık da renk seçimi için önemlidir. Örneğin az ışık alan ortamlarda koyu duvar boyası tercih edebilirsiniz. Eğer fazla ışık alan ortamlarda ise açık tonlarda duvar boyası tercih edebilirsiniz. Yeterli ışık alan odalarda kullanılacak çiçekler, odaya doğallık katıyor. Eğer odanızın boyutu küçükse açık renk duvarlarla ferahlık hissi yaratabilirsiniz.

Keyifli bir dekorasyon için polisan renk kataloğundan iç cephe boya renklerini görebilirsiniz. Böylece dilediğiniz ortamı mobilyalarınıza en uygun şekilde dekor edebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız bebek odası dekorasyon fikirlerinin size ilham verdiğini umuyoruz. Daha fazla dekorasyon fikirleri için dekorcenneti.com’u ziyaret etmeyi unutmayın!

Büşra BİNGÖL

Konut ve ticari alan iç mekan tasarımı ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. İlham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Yaşam alanınızın her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de yaşam alanınızı, tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir