Diğer

Philips Lumea IPL (Lazer Epilasyon) Cihazı- PHILIPS SC 2003/11 LUMEA

Bugün sizler ev tipi lazer aleti olan Philips Lumea‘nın tanıtımını ve kendi yorumlarımı yapacağım. Kendim almadan önce çok tereddütte kaldığım için ve tam anlamıyla beni bilgilendiren yorum bulamadığım ve her yerde kafa karıştıran bilgiler bulunduğu için ortalama 6 aylık deneme sürecimi paylaşacağım.

Önelikle Philips Lumea lazer aletini 1.170Tl gibi bir rakama internet üzerinden sipariş vererek aldım. Detaylı bilgi bulamadığım için de çok tereddüte düştüm. Çünkü eğer gerçekten işe yararsa gayet makul bir fiyat iken, işe yaramaz ise tonlarca parayı çöpe atmak gibi bir şeydi sonuç itibari ile bin lira az bir rakam değil.

Ürünü sipariş ettikten bir kaç gün sonra elime geçti ve içerinden çıkan ingilizce DVD’yi dikkatli izleyip, kullanım kılavuzunu okudum ve doğru şekilde ilk kullanımımı gerçekleştirdim.

İlk kullanımda gözle görülür bir sonuç elde edemedim. ( Sonuç verme kullanım bölgesine göre değişiyor. Daha kalın ve koyu tüyler diğer lazer aletlerinde olduğu gibi Lumea lazer cihazıyla da daha çabuk bitiyor.)

İlk 4 kullanımı 2 hafta aralıklarla yapıyorsunuz ve yüz hariç diğer bölgelerde kullanım öncesi jilet uygulaması yapıp kullanmanız gerekiyor. Eğer ağda gibi kökten alma işlemi gerçekleştirdiyseniz tüylerin uçları görünecek kadar uzamasını beklemeniz gerekiyor.

Uygulama oldukça basit, ben makineyi her bölge için en son yani 5. seviyede kullanmama rağmen büyük acılar yaşamıyorum. Çok hafif sıcak bir metal kaşığın teninize değmesi kadar bir ağrı yaşıyorsunuz. Bu ağrı da sadece traş edilmemiş tüylü alanlarda oluyor. Bunun nedeni de koyu rengin ışığı dağıttığı ve etkisini arttırdığı için olduğunu biliyorum.

Tüyler bir kaç gün içinde dökülüyor ve ilk 2-3 uygulama sonrası gözle görülür farklar ortaya çıkmaya başlıyor. Size kısaca şöyle özetleyeyim bu ay ürünü alalı 7 ay oldu ve en son ürünü mayıs- haziran gibi kullanmıştım bunca aradan sonra nadiren çıkan tüyler için bir kaç gün önce uygulama yaptım.

Makinenin tek eksi yönü bana göre şarjı bütün vücuda uygulama yapacak kadar süre dayanmıyor ortalama 20 – 30 dakika arası dayanıyor ve 1- 1.5 saatte tam doluyor. Ama bu benim için çok büyük eksiklik değil. Ayrıca cihaz prizde takılı iken kullanılmıyor.Makineden çok memnun olduğum için bu eksi yönü görmezden geliyorum

Ürünü tüyleriniz tamamen bitse dahi aralıklarla uygulama yapmanız gerekiyor. Çünkü IPL epilasyon denen sistem tüyleri tamamen yok etmiyor ve büyüme devrini donduruyor yani kullanıldığı sürece tüylerin çıkmasını önleniyor. Hoş unutmamak gereken nokta hiç bir lazer aleti tüyleri %100 bitirmiyor ve er ya da geç bir gün tekrar çıkıyor.

Sonuç olarak Philips Lumea epilasyon cihazının ömrünün ortalama 5 yıl olduğu söyleniyor ve benim makinem bir kaç yıl içinde ömrünü tamamlarsa ve bir süre sonra tüyler tekrardan çıksa bile ( ki şimdiden çıkmıyor, ama yukarda da belirttiğim gibi bu sistemde aralıklarla atış yapmak gerekiyor) yeniden alırım. Evet aralıklarla epilasyon yapıyorsunuz ama tüylerle uğraşmıyorsunuz, tüysüz vücudunuza sadece atış yapıyorsunuz. Yani kısaca söylemek gerekirse bu ürünü herkese tavsiye eder misin diye sorsanız evet kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca ürün hakkında merak ettiğiniz noktalar olursa da seve seve cevaplayarak sizlere yardımcı olmak isterim. Unutmadan belirteyim ki bu yazı bir reklam yazısı kesinlikle değildir. Tamamen kararsız ve endişeleri olan sizlere yardımcı olmak adına yazılmış bir yazıdır. Merak ettiğiniz noktaları aşağıda ki yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Philips Lumea  Ev Tipi Lazer Aleti Resim Galerisi 

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir