Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Perde Modelleri  

Oturma odası ve salon evin en şık alanlarıdır. Bu iki odayı da havalı ve eşsiz gösteren en önemli detaylar ise perdeleridir. Biz de bu sebeple bu yılın en gözde oturma odası perde modelleri hakkında sizler için harika bir yazı hazırladık. Bu yazımızda, bu yılın en popüler perde modelleri ve tülleri hakkında bilgi edinirken bu perdeleri mobilyalarınız ile nasıl uyumlu hale getirebileceğiniz konusunda da dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

Klasik oturma odaları için kruvaze perde modelleri

Kruvaze perdeler mekanizmalı ve manuel olmak üzere iki çeşitten oluşur. Mekanizmalı kruvaze perdeler, içerisindeki mekanizma yardımı ile sağa sola açılabilir. Dilediğiniz kadar açabileceğiniz ya da kapatabileceğiniz bu perdeler istediğiniz ayarda kalabilir. Manuel kruvaze perdeleri ise sizin kendiniz elle açıp kapatmanız gerekir. Ayrıca bu perdeleri bir ip yardımı ile tutturabilirsiniz. Dilediğiniz uzunlukta ayarlayabileceğiniz bu perdeyi çeşitli boncuklar ve perde aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz. Geniş ve manzaralı oturma odalarında özellikle tercih edilen kruvaze perdeleri, desenli ve işlemeli tül modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Eğer perdeniz gösterişli ve ağırsa sadece beyaz ya da kırık beyaz saten güneşlik de kullanabilirsiniz.

Ekonomik dekorasyon fikirleri, stor perdeler

Oturma odası perde modelleri ve fiyatları her sene değişir. Özellikle moda ve trendlerin yönlendirmesi doğrultusunda değişen fiyatlar, 100 tl den başlayıp 5-10 bin tl ye kadar çıkabilir. Kadife kruvaze perdelerin fiyatları kullanılacak alanın metrekaresine göre değişse de genelde diğer perdelere göre daha yüksektir. Tüm perdeler arasında, en az maliyetli olanlardan biri ise stor perdelerdir. Her ne kadar ofis pencerelerinde daha çok tercih edilse de küçük oturma odalarının hayat kurtarıcısı bu perdeler, ekonomik ve kullanışlıdır. Ayrıca bir de tül ihtiyacı bile bırakmayan bu perdeleri oturma odası stor perde modelleri koleksiyonlarında ,dilediğiniz renk ve modelde bulabilirsiniz.

Spor bir oturma odasının perde dekorasyonu

Varaklı koltukların altın varaklı büyük yağlı boya tabloları ile flört ettiği pahalı oturma odası konseptleri size hiç sıcak gelmiyorsa, siz spor bir tarza sahipsiniz demektir. Açılır kanepelerin bir arada olduğu sıcak ortalamlarda yıllardır kullanılan perde ve tüller, en kullanışlı modeller olur. Odanızın ne kadar ışık aldığına ve mobilyalarınızın rengine göre seçebileceğiniz renklerdeki perdeler her dönem yenilikçi kalacak bir oturma odası perde dekorasyonu olur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir