Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekoru

Oturma odası bir evin en güzel en özenle tasarlanan bölümlerinden birisidir. Bunun başlıca sebebi de ev içinde en çok oturma odasında vakit geçirilmesi ve gelen misafirlerin de burada ağırlanabilmesidir.

Evin en önemli odası olduğu için de oturma odası dekoru oldukça emek sarf edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni ev satın alanlar, yeni bir eve taşınanlar ya da yeni evlenenler, oturma odalarını dekore ederlerken kartonpiyer ve LED ışıklandırma gibi tekniklerden de sıklıkla faydalanmakta ve oturma odalarının görünümünü daha da şıklaştırmaktadırlar.

Odanın dekorasyonunda en önemli püf noktalardan birisi de odada kullanılan duvar boyası, orta sehpaya konulacak süs eşyası ve koltuk döşemelerinin renklerinde bir uyum sağlanmasıdır.

Bu renk uyumu sağlanırken hangi rengin seçileceği kişinin zevkine göre değişebilir ancak birbirinden çok farklı renklerin aynı ortamda kullanılmaması daha mantıklı olacaktır.

Oturma odası için yeni eşya satın alacak kişiler mağazaya gittiklerinde onlarca oturma odası modelleri arasından seçim yapmakta zorlanabilmektedirler. Seçim işleminin kolay olması için internet üzerinden de araştırma yapılarak istenilen renk ve modeller belirlenebilir.

Seçilen renklerin, oturma odasının cam yapısına ve ışık alma miktarına göre de değerlendirilmesi gerekmektedir. Çok miktarda ışık alan odalar için biraz daha koyu renkli modellerin seçimi uygun olabilmektedir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir