Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Oturma odaları ailemizle ve yakın arkadaşlarımızla vakit geçirdiğimiz alanların başında gelir. Oturma odası dekorasyonunda en önemli nokta koltukların rahatlığıdır.  Ama sadece rahatlık yeterli değildir.Oturma odamızı dekore ederken içerisinde huzurlu ve mutlu olacağımız bir oda tasarlamalıyız. Renkler ve eşyalar sizi yansıtmalı. Mobilyalar ihtiyacınızı karşılamalıdır.

Dekorcenneti.com olarak farklı şekillerde dekore edilmiş on farklı oturma odasını sizlerle paylaşıyoruz. Burada beğendiğiniz herhangi bir dekorasyon örneğini kendinize göre farklılaştırarak evinize uygulayabilirsiniz.

oturma odası (1)

Kitaplarla aranız iyiyse, bir duvarı boydan boya kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Kitaplığınızı da resimdeki gibi çarpıcı bir renge boyayıp, odanızın odak noktası haline getirip, etkili bir görsellik sağlayabilirsiniz.

oturma odası (2)

Oturma odalarında televizyon üstü boş alan genelde önemsenmez. Sizde tv ünitenizle uyumlu bir kapaklı raf yaptırarak bu resimde ki gibi hem fazladan depolama alanına sahip olursunuz, hem de dekoratif aksesuarlarınızı kolaylıkla sergileyebilirsiniz

oturma odası (3)

L koltuklar oturma odalarında daha samimim ortamlar oluştururlar. Ayrıca tek parça oldukları için odanın genel temizliği oldukça kolaydır. Daha sıcak bir oda isterseniz koltuk arkasına yaptıracağınız duvar kağıdıyla uyumlu yastıkları koltuklarınıza yerleştiriniz.

oturma odası (4)

Kullanılmayan, koltuk yanı gibi alanlara duvarla aynı renk raflar monte ederek, dağınıklığı ortan kaldırabilirsiniz.

oturma odası (5)

Alçak tavanlı bir oturma odasına sahipseniz, boyuna çizgiler kullanarak tavanlarınızı daha yüksek gösterebilirsiniz.

oturma odası (6)

Oturma odanızda parlak renkler ile beyazı kombinlemek  hem hareketli bir oda eldetmenize yardımcı olur hem de içerisinde kendinizi daha mutlu hissedersiniz.

oturma odası (7)

Televizyonu duvara monteleyerek ortadan hantal görüntüyü kaldırabilirsiniz. Ayrıca yastıklarda sandalyelerde kullanacağınız mavi- çizgili desenler sayesinde her mevsim yazı yaşayabilirsiniz.

oturma odası (8)

Bu sene tekrar moda olan ayaklı kanepe modelli. Özellikle temizlik açısından kolaylık sağlayan bu modeller, en çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Kanepenin üzerine yerleştirilen renkli yastıklar ve duvara asılı olan resimler odaya sıcaklık katmış

oturma odası (9)

Televizyon üstü gibi kanepe üstleri de genelde boşa giden alanlardır. Halbuki kanepe üzerine monte edeceğiniz raflarla odanızı dekorasyonu daha çarpıcı hale gelebilir.

oturma odası (10)

Kullanılan soft renkler sayesinde çok huzur verici bir oda dekorasyonu. Sizde soft renkler kullanarak hem böyle bir odaya sahip olabilir hem de çocuklarınızın kirlettiği alanları, rengi atacak mı korkusu olmadan rahatça yıkayabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir