Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız birkaç küçük mutfak dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı vakit geçirmesi neşeli ve huzur verici hale geçirebilirsiniz. Bu fikirler mutfağınız küçükse daha geniş göstermeniz için gerekli olabileceği gibi depolama alanlarınızı daha verimli kullanmak için de ipuçları taşıyacak.

Küçük Mutfaklar İçin Renk Seçimi

Küçük bir mutfağın rengi ne olursa olsun mutlaka duvarınızın bir bölümünü beyaz boyayın. Beyaz renk her alanı daha geniş gösterir. Bunun yanı sıra mutfağınızda kullanacağınız turuncu renk daha iştah açıcı bir mutfak ambiyansı için idealdir.

Resim Ve Tablolar

Mutfağınızda kullanacağınız tabloların hareketli resim veya fotoğraflar içeriyor olması mutfağınızı daha neşeli hale sokar. Ancak mutfağınızın olmazsa olmazı meyve sebze resimleri ile süslenmiş tablolardır. Hem mutfağınızın daha bereketli olması için seçilir hem de iç açıcı bir güzellik sunar. Özellikle elma temalı fotoğraflar ve resimler mutfağınızın daha bereketli olması için yüksek bir enerji kaynağı olacaktır.

Perde Ve Örtüler

Perdelerinizin açık renk seçimi içerisinde birçok detay olan mutfağı daha sade gösterir. Bunun yanı sıra dantel ve tül seçimlerinizde abartıya kaçmamak en iyisidir. Masa örtünüzün kolalı olması en basit mutfağı bile şık gösteren bir detaydır.

Zeminde Geometri

Zeminde pastel renklerin hakim olduğu geometrik bir yer döşemesi mutfağınızı hareketlendirir. Evin diğer fertleriyle beraber daha canlılık dolu yemekler yapabilmenize ve arkadaşlarınız ağırlayabilmenize olanak sağlar. Mutfak dekorasyon örnekleri içinde zemin konusunda pek önemsenmediği görülür. Oysa zemindeki hareket her zaman canlılık veren bir detaydır.

Çekmeceler

Köşeleri iyi kullanarak yaratıcı çekmece çözümleri bulabilir ve depolama konusunda yaşayacağınız sıkıntıyı giderebilirsiniz. Çekmecelerin arasına yerleştireceğiniz kalın mukavvalar onları farklı departmanlara ayırabilmenizi sağlar.

Mıknatıs

Duvara takacağınız ince uzun bir mıknatıs levha istediğiniz her çelik mutfak malzemenizi el altında hazır bulundurur. Bu imkânınız yoksa halkalar veya çengeller ile bu ihtiyacı giderebilirsiniz.

Raflar

Raflarınızı baharatlarınızı, konserve ve tencerelerinizi hatta tabaklarınızı taşınması amaçlı kullanabilirsiniz. Dolap kapakları her zaman zaman alıcı bir aç kapa sistemi getirir. Raflar zamandan tasarruf olsa da tozlanma seçeneğini de göz önünde bulundurmanız lazım. Seçim sizin.

Aydınlatma

Mutfak dekorasyonu nasıl yapılırsa yapılsın aydınlatma konusu en önemli detaydır. Yerden yükselen canlandırıcı sarı bir ışık güzel akşam saatleri için idealdir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir