Genel Dekorasyon

Modern Prefabrik Ev Fiyatları

Nereye baksak karşımıza yeni bir bina çıkmasına, minicik alanlara onlarca katlı evler yapılmasına rağmen ev fiyatları hala çok yüksek. Özellilkle İstanbul İzmir gibi büyük şehirlerde evlerin fiyatları dudak uçuklatıyor. Tabi gelişen imkanlar dahilinde buna alternatifler de oluşmuyor değil. Hem ekonomik hem farklı ev alternatiflerinden biri olarak prefabrik evler karşımıza çıkıyor. Peki bu prefabrik evlerin fiyatları nasıldır, normal evlerde göre çok daha ekonomik midir, bakalım

En güncel prefabrik ev fiyatları neye göre belirlenir?

Bu evlerin fiyatları kaç katlı olduğuna, içerisindeki donanım özelliklerine, genişliğine ve malzemelesine göre değişir. Tek katlı olanlar daha ekonomik iken çok katlı olanlar daha yüksektir. Prefabrik ev modellerini tamamen oturmaya hazır halde alabileceğiniz gibi sıfırdan da yaptırabilirsiniz. Hatta biraz bilginiz varsa planını bile kendiniz çizebilirsiniz.

Prefabrik ev fiyatları 15-20 bin türk lirasından başlayıp 400 bin türk lirasına kadar yükselmektedir. Tek katlı olanlar, sadece zemin olanlar, iki katlı ve dubleks olanların fiyatları malzemesine göre değişir.

Dubleks prefabrik ev fiyatları

Iki katlı ya da dubleks prefabrik ev fiyatları genelde 50bin türk lirasından başlamaktadır. Genişliğine göre bu fiyat değişmekle birlikte eski, ikinci el olması durumunda daha ekonomik de olabilir.

En ucuz prefabrik ev fiyatları nelerdir?

Ev ucuz prefabrik ev fiyatları, ikinci el evler ile konteyner evlerdir. Konteyner prefabrik evler de bu modellerden kabul edilir ve diğer modellere göre çok daha ekonomiklerdir. Tek odalı konteyner evleri 5 bin tl den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz. Bu fiyatlara genelde montaj ve montaj ekibinin masrafları dahil değildir.

2 katlı prefabrik ev fiyatları ve modelleri

Birbirinden bağımsız iki kata sahip, yani dubleks olmayan evlerin fiyatları biraz daha yüksektir. Genelde 100 bin türk lirası üzerinde olan fiyatlar evlerin özelliklerine göre de değişir. Girişi ayrı olanlar, ortak teraslı olanlar, ayrı terasları olanlar farklı fiyatlara sahiptir. Galerimizde 2 katlı prefabrik ev modellerini değişik fiyatları ile görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir