Ev Tekstili

Modern Mutfak Perdeleri ve Özellikleri Nelerdir? 

Her ülkenin  üretim ve tasarım konusunda en iyi olduğu şey genel olarak o ülkede en çok kullanılan şeylerdir. Mesela Amerika hazır ürün üretimi konusunda özellikle hazır yiyecek konusunda dünyanın en fazla çeşide sahip ülkesidir, bizim ülkemizde bu kadar hazır yiyecek çeşidi yoktur. Bizim ülkemizin ise hem tasarım hem kaliteli üretim alanında en iyi olduğu konulardan biri ev tekstilidir. Ev tekstilinde de perde modelleri tasarım çeşidi açısından üretim kalitesi açısından bir çok ülkeyi geride bırakacak niteliktedir. Bizim evlerimizde hem mahremiyet açısından hem de dekorasyonun tamamlayıcı açısından her yerde mutlaka perde kullanıyor olmamız perde üretimi konusunun ülkemizde gelişmesini sağlamıştır. Perdelerden bahsederken aklımıza ilk gelen perdeler salon ve mutfak perdeleridir, peki modern mutfak perdeleri ve özellikleri nelerdir? Bu perdeleri diğer mutfak perdelerinden ayıran nedir, perde tasarımı konusunda zaman içerisinde ne değişmiştir? Bakalım tüm bu soruların cevapları nelermiş.

Modern zamanların modern perdeleri de kendine özgün bir tarza sahip olmaya başladı. Öyle ki bazı perdeler içerisinde hiç bir şey olmayan bir odayı bile oldukça şık gösterebiliyor. Ayrıca çok uzun zaman ev içinde kullanımı benimsenmeyen stor perdeler çeşitli modelleri ile evlerimizin baş tacı olmaya başladı. Stor perde modelleri özellikle modern mutfak tasarımları içerisinde kendine geniş bir şekilde yer buldu. Stor perdelerin otomatik özellikleri olanların dışında tamamen manuel özellikleri olanlar, elle katlananlar da vardır. Bunları ipler ile bağlayabilir veya kopça gibi şeylerle tutturabilirsiniz. Modern mutfak perdeleri genel olarak eskiden olduğu gibi renkli ve canlı desenli değil de daha sadedir. Sade bir perde kullanımı mutfağınızın tasarımı nasıl olursa olsun o perdeyi rahatlıkla kullanım imkanı sunar.

Son zamanların mutfak perdeleri arasında japon perdelerini de sayabiliriz artık. Japon perdeler sade tasarımı, kolay kulanımı ve az yer kaplaması ile bilinir. Perde kullanımı gerekmeyen ama pencerer boş kalmasın  oda boş görünmesin diye kullanılan yerlerde bu tarz perdeleri tercih edebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir