Modern Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Ilıman iklime sahip tüm bölgelerin mimari yapısında balkonun ayrı bir yeri ve önemi vardır. Kuzey avrupa ülkeleri gibi soğuk iklimleri olan bölgelerde bile süs için bile olsa balkon yer alır. Bizim ülkemizde ise balkonlar ayrı bir yaşam alanlarıdır. Ilkbaharın gelmesi ile birlikte bahar kokusunu içine çekmek isteyen herkes balkona koşar. Şehir merkezinde bile olsa, balkon dış dünyaya açılma, doğa ile gökyüzü ile bir şekilde iletişim kurma aracıdır. Özellikle ege ve akdeniz bölgesinde aşırı sıcaklarda balkondan içeri girmeyen, bütün yazı balkonlarda teraslarda geçiren aileler var. Durum böyle olunca da bu evlerin balkon dekorasyonu en az iç oda dekorasyonları kadar önemli bir hale gelir. Biz de sizler için modern balkon dekorasyon fikirleri ve örnekleri hakkında geniş bir yazı hazırladık. Bu fikirleri, küçük büyük fark etmeden tüm balkon tarzlarında uygulayabilirsiniz.

Balkon dekorasyon ürünleri ile başlayalım

Balkon dekorasyon ürünleri içinde en geniş yeri çiçekler ve saksılar kaplar. Şehir içindeki hayatımızda tüm gün kapalı binaların içerisinde beton görmekten bıktığımız için en azından balkonda bir miktar çiçek, yeşillik görmek herkese iyi gelir. Eğer balkonunuz küçükse asılabilir saksıları, eğer balkonunuz büyükse kocaman saksı bitkilerini tercih edebilirsiniz. Çiçek ve bitkilerden sonra ise oturma grubu gelir. Balkon ve teras dekorasyonundaki en önemli ürünlerden biri olan oturma grupları, tamamen balkonun özellikleri ve evin bulunduğu bölgeye göre değişir. Kocaman minderli ya da hasır gibi farklı özelliklere sahip oturma gruplarından uygun olanı seçebilirsiniz. Oturma grubundan sonra da çeşitli balkon süsleme aksesuarları gelir. Bu aksesuarları kendiniz yapabileceğiniz gibi aksesuar mağazalarından da satın alabilirsiniz.

Modern balkon süsleme sanatı

Balkon süsleme, balkonun genişliğine ve fiziksel özelliklerine göre değişir. Içerisine kocaman bir hasır bahçe grubu oturma seti koyabileceğiniz gibi iki sandalye bir masanın zor sığacağı bir balkon da olabilir. Seçtiğiniz oturma grubu balkonun tarzını ve havasını etkiler. Diğer aksesuarları bu tarza göre seçmeniz gerekebilir. Yani kocaman minderli klasik bir bahçe oturma grubunu yine bu tarz klasik aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Işıklandırmasından çiçeklerine kadar her şey uyum içerisinde olmalıdır. Eğer dekorasyonda kendi yaptığınız ürünleri kullanmak istiyorsanız daha fazla fikir için bahçe dekorasyonu kendin yap fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusunuz cevabı bu yazımızda sizlerle !

 

Birbirinden güzel bahçe dekorasyon fikirleri için hemen tıklayın!

apartman-balkon-dekorasyonu-fikirleri
degisik-balkon-dekorasyonu-fikirleri
dogal-balkon-dekorasyonu-fikirleri
en-guzel-balkon-dekorasyonu-fikirleri
farkli-balkon-dekorasyonu
kapali-modern-balkon-dekorasyonu-fikirleri
kucuk-modern-balkon-dekorasyonu-fikirleri
luks-modern-balkon-dekorasyonu-fikirleri
minik-modern-balkon-dekorasyonu-fikirleri
mobilyali-modern-balkon-dekorasyonu-fikirleri
modern-balkon-dekorasyolari
modern-balkon-dekorasyon
modern-balkon-dekorasyonu-fikirleri
modern-balkon-dekorasyonu
modern-ferah-balkon-dekorasyonu-fikirleri
modern-luks-balkon-dekorasyonu-fikirleri
modern-teras-dekorasyonu-fikirleri
tarz-balkon-dekorasyonu-fikirleri
trend-balkon-dekorasyonu-fikirleri
yuksek-balkon-dekorasyonu

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri