Mint Rengi Duvar Boyası Örnekleri


Duvar boyası rengi seçimi ev dekorasyonunda en önemli noktalardan bir tanesidir. Hem iç dekorasyonda hem de dış dekorasyonda bu kadar önemli olan bir konudan detaylıca bahsetmek lazım. Biz bugünkü yazımızda iç dekorasyon duvar renklerinden mint rengi duvar boyası ile kullanım şekillerinden bahsedeceğiz. Mint rengi duvar boyası örneklerini incelediğimiz zaman aslında bu renk tonunun bilmediğimiz ne kadar çok farklı tonu olduğunu görüyoruz. Her bir tonu da başka bir tarza yönelik şıklık gösteriyor. Evlerimizi dekore ederken duvar boyası seçiminde seçtiğimiz tonun belirlediğimiz tarz için doğru bir ton olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir. Çünkü bazen aynı rengin açık tonları bizim tarzımız için daha uygun olabiliyor. Peki hangi mint rengi duvar boyası tonları hangi tarz için daha uygun?

Açık renklerin minimalist tarzı yansıttığını, modern ev dekorasyonlarında artık açık renklerin koyu renklerden daha fazla kullanıldığını daha önceki yazılarımızda söylemiştik. Siz de yenilikçi bir tarzı simleleyen, belki de minimal bir hava estiren yatak odası ya da oturma odası dekore etmek istiyorsanız kesinlikle açık mint rengi tonlarını kullanmalısınız. Yalnız mint rengini duvarda kullanırken dikkatli olun, aynı rengin tonlarını oda içerisinde başka bir mobilyada daha kullanmayın. Eğer aynı rengin benzer tonlarını hem duvarda hem eşyalarda kullanırsanız ortaya boğucu bir hava çıkar. Mint rengi duvar boyası örneklerini incelerken duvar ve eşyalar arasındaki renk uyumu konusuna dikkat etmenizi öneririz. Nasıl ki giyim konusunda renkleri birbirine uydurmaya çalışırken baştan aşağı aynı rengin tonlarını giymiyorsak aynı şekilde evlerimizi odalarımız dekore ederken de renk uyumunu bu şekilde tek renk üzerinden oluşturmaya çalışmamak gerekir. Mint rengi gibi açık ve pastel tonlardaki renkler yine genelde açık ve pastel tonlardaki renkler ile uyumlu olurlar. Mesela,beyaz mint rengi duvarlar ile en uyumlu renktir.

Mint duvar boyası örneklerini galerimizde açık ve koyu tonlardaki hali ile görebilirsiniz. Koyu mint tonları biraz cam göbeği ya da açık turkuaz rengi tonlarını andırır. Modern zamanlarda bol bol bu canlı renk tonları ev dekorasyonlarında kullanılır olmuştur.

mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri1
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri2
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri3
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri4
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri5
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri6
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri7
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri8
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri9
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri10
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri11
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri12
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri13
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri14
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri15
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri16
mint-rengi-duvar-boyası-ornekleri17

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri