Ev Tekstili

Madame Coco Halı Modelleri

Halı modelleri evlerimizin perlerden sonra en önemli aksesuarlarıdır. Oturma odası ile salonlarda perdelerden sonra gelse de banyo, mutfak gibi alanlarda en önemli eşyalardır desek daha yerinde olur. Yerli marka gururlarımızdan biri olan madame coco, kendine has bir tarzı olan markadır. Tıpkı aksesuar tasarımlarında olduğu gibi perde ve halı tasarımları konusunda da oldukça iyi, oldukça farklı tasarımları vardır. Madame coco halı modelleri, günümüz modern dünyasının çizgilerini alıp kendi klasik tasarım çizgileri ile harmanlayarak ortaya çok şık, çok eşsiz tasarımlar çıkarmıştır. Bu halı modelleri içerisinde salon ile oturma odası dekorasyonlarında kullanılabilecek özelliklerde kalın ve büyük halılar bulunur. Aynı zamanda yatak odası için ince, naif renk tonlarında minik halılar ve banyo ile tuvalet dekorasyonlarında kullanılabilecek minik paspas halılar da vardır.

Oturma odası büyükse büyük halı küçükse küçük halı kullanılmalıdır gibi bir inanış vardır.  Bu kural en büyük dekorasyon uygulaması yanlışlarından bir tanesidir. Asıl küçük evlerde, küçük salonlarda kesinlikle koltukların altına kadar uzanan kocaman halı modelleri kullanılmalıdır. Bu tarz büyük halılar oda dekorasyonunda bütünlük sağlar. Küçük halılar ve parçalı görünüm küçük odaları daha bir bölünmüş, küçük ev haline getirir. Madame coco halı modelleri koleksiyonları içerisinde oldukça büyük, en geniş salonlarda bile kullanılabilecek özelliklerde halılar bulunabilir. Bu halılar pembe ile sarı renk tonlarının ağırlıklı kullanıldığı tasarımlardan oluşur. Bu halı modellerinde genelde klasik dönemlerin afili desenleri, motifleri kullanılır. Klasik dönem motiflerinde ağırlıklı olarak iç içe geçmiş çiçekler vardır. Bu halı koleksiyonlarında halıların çoğunlukla soft, pembe tarzı renklerde olması kullanıldıkları ortama şık  bir hava verir.

Madame coco halı modelleri el dokuması, kalın büyük halılar gibi değildir. Genel olarak daha ince ve narindir. Banyolar ile tuvaletlerde kullanılabilen minik halılar ise havlu tarzı malzemelerden yapılmıştır. Yumuşacıktır, genelde çamaşır makinesinde yıkanabilir özellikleri vardır.  Yıkanabilir özelliklerdeki halılar diğerlerine göre çok daha kullanışlı halılardır. Galerimizde bu yılın son model halılarını madame coco çizgileri ile birlikte görebilirsiniz.

Halı modelleri yanında dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir