Genel Dekorasyon

Laminat Parkelerde En Gözde Renkler

Laminat Parkelerde En Gözde Renkler ile artık yaşam alanlarınızı daha modern bir şekilde dekore edebilir ve tamamlayabilirsiniz. İç mimaride en önemli konulardan biri olarak ön plana çıkan parke çeşitleri hem estetik açısından hem de konfor açısından dikkatli bir şekilde seçilmelidir. İşlevsel parke modellerini tercih ederek sizler de evinizi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. 

Laminat Parkelerde En Gözde Renkler

Genellikle ev dekorasyonu yapılırken en önemli sorunlardan biri de parkelerin mobilyalar ile uyumlu olmasıdır. Ancak günümüzde artık çok kolay bir şekilde uygulanabilen parke modelleri ile sizler de evinize istediğiniz renk ve modeldeki parkeyi yaptırabilirsiniz. 

Parke seçimlerinizde önceliğiniz her zaman her renk ve mobilya tarzı ile uyum sağlayacak olan modelleri seçmek olmalıdır. Bunun yanı sıra laminat parkelerde en gözde renkler arasında da seçim yaparak modern bir ev dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laminat Parkelerde En Çok Tercih Edilen Renkler

 

Parke renkleri genellikle meşe ve çam rengi olarak ön plana çıkmaktadır. Koyu tonlar genellikle zemin rengi için pek tercih edilmemektedir. Ancak açık parke renklerini tercih ederseniz kullanacağınız her mobilya ve duvar rengi ile birlikte uyum içerisinde kullanabilirsiniz. Beyaz, gri, meşe, akçaağaç, gümüş meşe, açık meşe parke renkleri ev içi dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerdir. 

Koyu Parke Renkleri

Her ne kadar genellikle açık tonlara sahip olan parke modelleri daha sık tercih ediliyor olsa da koyu tonlardaki parke renkleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Sadece ev için değil ofis ve iş yerleri için de en uygun seçimlerden biri olan koyu renk parkeler genellikle ahşap dekorasyon stillerine daha çok uyum sağlayabilmektedir. 

Daha çok klasik dekorasyon tarzı içerisinde kullanılan koyu renk parke modelleri içerisinde ceviz ve iroko en çok tercih edilen renklerdir. Ancak koyu tonlardaki parke modellerinin bakımı açık tonlara göre biraz daha uğraştırıcı olabilmektedir. 

Koyu renk parkeler daha çabuk tozlanabilmekte ve çizik gibi durumlarda hemen kendini de belli edebilmektedir. En uygun zemin temizleyici ürünleri ile bakımını kolaylıkla yapabileceğiniz koyu renk parke modelleri ile sıcacık ve klasik bir dekorasyon stili hazırlayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açık Parke Renkleri

 

Laminat parkelerde en gözde renkler içerisinde açık tonlar yer almaktadır. Açık renk parkeler sadece şıklık sunmamaktadır. Alanın daha geniş ve ferah durmasını da sağlayan açık ton parkeler aynı zamanda her duvar rengi ile de kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Özellikle krem ve gri parkeler ev içi dekorasyonunda en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır.

Açık Meşe Rengi Parke

Küçük alanların daha geniş durması için en çok tercih edilen laminat parkelerde en gözde renkler arasında yer alan açık meşe rengini dekorasyonunuz içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem mobilyalarınız hem de perde ve halılarınız ile de kolaylıkla uyum yakalayacak olan açık meşe rengi parke rengi aynı zamanda diğer renkler ile de kolaylıkla denge yakalamanızı da sağlayacaktır. 

Gri Renk Parke

Genellikle minimal dekorasyon stili içerisinde tercih edilen gri renk parkeleri tüm renkler ile birlikte kullanabilirsiniz. Zeminlerin daha soft ve daha sakin bir görünüm kazanmasını sağlayacağınız gri renk parke modellerini tercih ederken düz veya desenli modelleri de değerlendirebilirsiniz. 

Gümüş Meşe Rengi Parke

Ülkemizde ev içi dekorasyonunda en çok tercih edilen ve laminat parkelerde en gözde renkler içerisinde yer alan gümüş meşe rengi parkelerdir. İç mekanları daha ferah gösterdiği gibi dekorasyon stilleri ile de kolaylıkla uyum sağlayan bir tona sahiptir. 

 

 

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir