Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Modelleri

Konfor alanları evlerimiz bazen beklediğimiz özelliklere sahip olmaz. Ilk olarak genişlik bakımından yeterli gelmeyebilirler. Şunu asla unutmamak lazım konforlu ve kullanışlı bir alana sahip olmak için kocaman alanlara sahip olmak gerekmez. Yani bizim konfor ve kullanışlılık algımız genişliğe bağlı gibi görünse de aslında bu yanlış bir düşüncedir. Biz bu yazımızda yurt dışında daha çok uygulanan gerçekten çok küçük mutfak modelleri ve onların özellikleri hakkında bilgiler hazırladık. Ayrıca galerimizde bu mutfak modellerinin nasıl kullanıldıklarını gösteren görselleri de bir araya getirdik. Son derece kullanışlı, ihityacınız olan her şeyi bir arada düzenli ve toplu olarak bulabildiğiniz bu mutfaklar bizim bildiğimiz mutfaklara hiç ama hiç benzemiyor. Önceki yazılarımızda özellikle avrupada çok küçük evlerde mutfak düzenlerinin biraz daha farklı olduğundan bahsetmiştik. Dolap içerisine gizlenebilen sadece bir lavabo ve tezgahtan oluşan çok minik mutfak örneklerini paylaşmıştık. Bu küçük mutfak modelleri de onları andıran tasarımlardır. Ancak bunlar tam donanımlı mutfaklardır geçici veya seyyar mutfak özellikleri göstermez.

Yenilikçi ve modern olmak, açık fikirli olmaktır. Yeni bir şey gördüğünde tepki vermek veya eleştirmek yerine özelliklerine bakmaktır. Modern mutfaklar bizim klasik mutfak anlayışımızdan oldukça uzak olabilen tasarımları bazen gün yüzüne çıkarır. Biz bu mutfakları gördüğümüz zaman şıklıktan uzak yanlış ve yabancı hissederiz. Öncelikle denemek lazım, özelliklerine bakmak lazım, neler karşıladığına bakmak lazım. Biz bu yazımızda sizin küçük bir mutfağınız varsa onu nasıl dekore edebilirsiniz konularından bahsetmiyoruz. Bu yazımızda sadece bizim galerimizde paylaşmış olduğumuz çok kulllanışlı olup ülkemizde pek bilinmeyen modern küçük mutfak modelleri ile özelliklerinden bahsediyoruz. Küçük mutfak nasıl dekore edilir konusundan önceki yazılarda uzun uzun bahsetmiştik. Yurt dışında gördüğünüz herhangi bir tasarımı ülkemizde bulmak da aslında oldukça kolay. En kötü ihtimalle bir şekilde onu buraya getiren birini bulabiliyorsunuz. Eğer bütçeniz de uygun ise onu gidip kendiniz alıp getirebilirsiniz de.

Küçük mutfak modelleri yani bizim paylaştıklarımız, stüdyo dairlerde bile kullanılabilecek post modern tasarımlardır. Örneklerini inceleyerek ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir