Ev Aksesuarları

Kavanoz İle Yapılacak En Pratik Tasarımlar

Evlerimizde günlük kullanımdan çıkmış artmış, gereksizleşmiş pek çok materyal, aslında yeniden dönüştürerek günlük yaşamımıza katacağımız ve verimli kullanabileceğimiz estetik eşyalar haline gelebilmektedir. Küçük dokunuşlarla yaşamımızı süsleyecek bu aksesuarlar konusunda sık sık öneri yazıları okuruz. Atıl durumdaki bir başka grup da kavanozlardır.

Kavanoz süsleme teknikleri ile son derece verimli ve üstelik estetik kullanımlar ortaya çıkarabiliriz. Bu kullanışlı materyallerle ilgili birkaç örnek uygulamaya değinelim.

Aydınlatma Amaçlı Düzenleme

Farklı boyutlarda kavanozlar kavanoz süsleme ev aksesuarı yapımı için kullanılabilir. Özellikle küçük boyutlu kavanozların içine hoş görünümlü çakıl taşları koyup üzerine mum yerleştirdiğinizde çok hoş bir görünüm elde edilir. Bu kavanozlar birbirine kınnapla ya da renkli kurdelelerle bağlandığında bahçelerde, masa üstlerinde askılandırılarak çok hoş bir aydınlatma elde edilebilir. Ya da bir file ile açacağınız bir pencere, resimdeki gibi çok estetik bir fener elde etmenizi sağlar.

Çalışma Ortamını Toparlayan Kavanozlar

Kavanoz süsleme uygulamalarının malzemenin niteliğinden kaynaklanan bir sınırsızlığı var. Çalışma masanızda çok estetik kalemlikler ve saklama bölmelerini kavanozlarla oluşturmanız mümkün.

Estetik Düzenleme

Kavanoz süsleme yapımı temel malzemelerinden biri silikondur. İstediğiniz yazı ya da kaplamayı silikonla kavanoz üzerine uygulayabilirsiniz.

Boyama İşlemi

Kavanozları boyayarak son derece dekoratif vazolar elde etmek mümkün.

Kınnap Çok Yakışıyor

Farklı kalınlıklarda kınnap ipi pek çok yerde olduğu gibi kavanoz süslemesinde de çok hoş estetik görünümler üretiyor.

Saksı Kavanozlar

Dibine metal bir delgi ile açacağınız delik ve birkaç ekstra dokunuşla kavanozunuzu çok güzel bir saksıya dönüştürebilirsiniz.

Sıvı Sabunluk

Başlık aparatı her yerden temin edilebilir. Bu pompa aparat kavanozun kapağına monte edilerek çok estetik üstelik hijyenik görünen sabunluklar elde edilebilir.

Tamamen yaratıcılığınıza kalmış pek çok uygulama, zaten kullanışlı bir malzeme olan kavanozları yaşamınıza kullanışlı eşyalar olarak katmaya yetecektir.

Romantik aydınlatma düzenekleri, estetik saklama kapları, mutfakta, banyoda hatta evinizin salonunda çok güzel görünümler elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle cam kavanozlarla üretilebilecek kullanışlı güzelliğin sınırı yok gibidir.

Yeter ki karar verin ve amacını belirleyin. Bir silikon tabancası ve görsel olarak hoş etki oluşturacak her tür materyal size yaratıcılığınız ölçüsünde pek çok olasılık sunuyor.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir