Ev Dekorasyon Fikirleri

Islak Kum Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonlarında kullanılan renkler üzerine bir çok şey söylenebilir. Her oda tarzı için renk fikirleri verilebilir, tavsiyeler şık ve güzel örnekler ile desteklenebilir. Dekorasyon uzmanları veya renk uzmanları çıkıp bu yıl bu renk tonlarını kullanıyoruz diyebilir. Hatta bazı renk tonlarını demode ilan edebilir. Hem renkler konusunda hem de ev dekorasyonları konusunda kim ne söylerse söylesin değişmeyen bazı şeyler vardır, bazı mobilya tarzlarını ve bazı renk tonlarını kullanmaktan vazgeçemeyiz.

Bu asla vazgeçilemez renk tonlarından bir tanesi de ıslak kum rengi tonudur. Islak kum rengi ev dekorasyonu örnekleri bundan elli sene de önce de vardı hala var ve muhtemelen önümüzdeki elli sene boyunca da yer almaya devam edecek. Bundan on sene öncesinde ahşap mobilyalar, kocaman kanepeler kullanılmaktaydı. O zamanlar bu ağır tahta kanepeleri ıslak kum rengi tonlarında buluyorduk. Şimdinin yumuşak ve kocaman koltuklarını da ıslak kum rengi bulmaya devam ediyoruz.

Islak kum rengi tonu, ev içerisinde tüm oda dekorasyonlarında rahatlıkla kullanılabilir bir tondur. Ayrıca koyu bir rnek tonu olmadığı için zaman içerisinde hızla solma eski gibi görünme derdi yoktur. Şimdinin popüler renklerinden lacivert için bu renk solma durumunun ileride ciddi bir problem olacağını söyleyebiliriz. Herhangi bir oda içerisinde ideal renk dağılımı sağlamak için öncesinde planlama yapmak gerekir. Siz odanızın ana rengini ıslak kum rengi olarak belirlemiş olsanız bile bunun yanındaki aksesuarları ve detayların renklerini düşünmeniz gerekir. Bir oda içerisinde her şeyin aynı renk olması odayı sıkıcı ve karanlık bir hale getirir. Ancak büyük mobilyalarda bu renk tonunu küçük mobilyalarda ise bu renk tonunun açık tonlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Renk dağılımındaki dengeyi aynı şekilde desen konusunda da sağlamak gerekir. Bir zamanların en moda desenleri olan kabartmalı kumaş desenleri retro akımlar sayesinde yeniden gündeme geldi. Bu tarz kabartmalı desenleri koltuk gibi büyük mobilyalarda kullanıyorsanız perdelerinizin veya halılarınızın desensiz sade olmasına özen gösterin. Yoksa ortaya renk karmaşası gibi desen karmaşası çıkar.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir