Genel Dekorasyon

İlham Verici 10 ikea Mobilya Tasarımı

Evlerimizin dekorasyonunda kullandığımız ögeler bizleri, hayatımızı ve kişiliğimizi yansıtır. Özensiz yapılmış ev dekorasyonları sahibinin çok aşırı yoğun veya tembel olmasından da kaynaklı olabilir ancak genel olarak baktığımızda herkesin evinde en ince detaylarda bile onun tarzını, yani ev sahibinin tarzını görürüz. Biz bu yazımızda hayatınızı ve tarzını evine doğrudan yansıtmak isteyenler için ilham verici 10 ikea mobilya tasarımı ve bunların kullanım örneklerini bir araya getirdik. Isterseniz bu mobilyaları bu renkleri ile direk olarak alıp kullanabilirsiniz. Isterseniz aynı tasarımların sizin ev dekorasyonu renk tonlarınıza uygun olanlarını bulabilirsiniz.

Ilham verici 10 ikea mobilya tasarımı arasında bizim seçtiğimiz olanlar içinde en azından özellikle tasarımsal olarak diğer mobilyalardan farklı olanlar var. Bazıları için bu mobilyalar biraz garip ya da çirkin görünebilir ancak aslında tam olarak bu şekilde bir görünüm yoktur. Bazı mobilyaları oda içerisine yerleştirdiğinizde diğer mobilyalar ile birlikte uyum sağladığı zaman daha iyi anlaşılır. Ev dekorasyonlarında renklerin dengesi kadar desenlerin dengesi de önemlidir. Aslında desenlerin dengesini tutturmak renklerden daha zordur.

Bazı desenler bir araya geldiğinde ortaya kaos çıkar. Mesela büyük çiçek desenleri ile birlikte küçük çiçek desenlerini uzak da olsa kullanabilirsiniz. Büyük çiçek desenlerinin yanında bir de geometrik desenler kullanmaya kalkarsanız ortaya tam anlamı ile kaos çıkar. Ikea mobilyaları ağırlıklı olarak sandalye ve bu tarz mobilya tasarımlarında desenlerden uzak durduğu için sizin dekorasyonlarınızı sade ve kolay bir hale getirir.

Salonlardan oturma odalarına, mutfaklardan banyolara kadar hemen hemen tüm odalara hitap eden ikea mobilya tasarımı örneklerini galerimizde görebilirsiniz. Bu mobilyaları internetten özelliklerine göre araştırabilir hangi renk alternatifleri olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca farklı dekorasyon örnekleri içerisindeki yerleşimlerini de dikkatlice inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir