Ev Tekstili

İkea Ayakkabılık Modelleri

Kullanmadığımız şeylerin, hayatımızda yeri olmayan şeylerin kıymetini bilemeyiz. Çarşıda pazarda, özellikle de tasarım mağazalarında gördüğümüz ancak daha önce hiç kullamamış olduğumuz ekipmanların hiç birinin ne işe yaradığını bilemeyiz. Bu yazımızda size kullandığınız durumda hayatınızdaki dağınıklığı düzene koyacak, kullanmadığınız durumda ne kadara dağınık olduğunu asla anlayamayacağınız bir durumdan anterelerinizden ve ikea ayakkabılık modelleri koleksiyonlarından bahsedeceğiz. Ayakkabılık diyoruz çünkü artık modern ev dekorasyonlarında eskiden kullandığımız kocaman vestiyer veya portmanto gibi mobilyalar kullanılmıyor.

Bütün kabanları veya montları antrede koridorda tutmak yerine yatak odasına götürüp elbise dolabınn içine asmak gerekiyor. Her gün kullandığımız kaban gibi dış kıyafetler ile şemsiye gibi aksesuarlar için de şık, estetik, az yer kaplayan dresuar dediğimiz veya askılık dediğimiz eşyaları kullanıyoruz. Tabi kıyafetleri kaldırınca geriye ayakkabılar kalıyor. Bu ortalıkta kalan ayakkabılarımızı en güzel şekilde saklamak için de ayakkabılıklara ihtiyacımız oluyor.

Ikea ayakkabılık modelleri, ayakkabı dolabı tasarımları içerisindeki en şık, en kullanışlı ve en ergonomik tasarımlardan bir tanesidir. Hemen hemen hepsi, özellikle de raflı olanları çok hafiftir kolay taşınır. Istediğiniz şekilde yerini değiştirebilirsiniz. Yine raflı olanların ihtiyacınıza göre raf sayısını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Iki kat sizin için yeterli ise iki katlı kullanabilir duruma göre hepsini de yerleştirebilrisiniz. Bu ayakkabılık modellerinin kapalı olanları da vardır. Kapalı olanları dolap gibi kapakları olanlar ve açılıp kapanır çekmeceleri olanlardır. Ikea ayakkabılıklarının en güzel yanlarından bir tanesi, en küçük alanlarda bile kullanılabilir olmalarıdır. Yani duvara monte edilebilen ikea ayakkabılıkları neredeyse hiç yer kaplamadan içine bir çok ayakkabı yerleştirilebilen çok amaçlı mobilyalardır. Bunların yan yana monte edilebilen modelleri yanında üst üste monte edilebilen modelleri de vardır.

Askılık ve ayakkabılıklar bir arada kullanıldığında genelde raf şeklinde olan ayakkabılıklardan tercih edilir. Raf şeklindeki ayakkabılıklar açık olur, kapakları yoktur. Çok fazla ayakkabı için kullanmak isterseniz bunlar uygun olmaz. Daha az bir kaç ayakkabı kullanmak için açık raf tipi olanlar uygundur. Ikea ayakkabılık modelleri içerisinde dolap görünümlü büyük ayakkabılıklar da vardır, galerimizde çeşitli örneklerini görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir