Genel Dekorasyon

İkea Antre Dekorasyonu Örnekleri

Giriş anlamına gelen antre kelimesini, biz hem giriş alanı hem de koridor alanı için kullanıyoruz. Kapının ilk açıldığı alana kocaman bir oda gibi ise buraya hol de diyoruz. Dekoratif açıdan evin en zayıf alanlarından biri olan antrelerimiz, aslında bizim tahmin ettiğimizden daha önemlidir. Eve gireni ilk karşılayan alan olarak evin genel tarzını yansıtması gerekir. Ikea antre dekorasyonu örnekleri gibi kendine has tarzı olan dekorasyon uygulamarı sayesinde evinize gelen kişilere evin genel teması hakkıda bilgi vermiş olursunuz. En eski saraylarda, görkemli ev dekorasyonlarında antreler ve holler hep önemsenmiştir. Karşılayıcı olan bu alanlara kocaman avizeler, kocaman aynalar ve değişik mobilyalar yerleştirilmiştir. En eski zamanlardan beri dekorasyonu oldukça fazla önemsenen antrelere havasını yeniden kazandırıyoruz.

Biz bu yazımızda ikea dekorasyon tarzlarından bahsediip onlardan örnek vereceğiz. Her mobilya markasının kendine has bir tarzı vardır. Bu mobilyaları kullandığınızda siz de bu tarza uygun tasarım temaları üzerine yoğunlaşmış olursunuz. Misafirlerinize nasıl bir hoş geldin demek istersiniz? Bu soru üzerinden antrelerinizin temasını belirleyebilirsiniz.

Misafirlerinize sıcak ve renkli bir hoşgeldin mi demek istersiniz yoksa resmi ve mesafeli mi? Bunların tamamen dışında sade ve estetik bir hoşgeldin mi demeyi daha doğru bulursunuz? Biz bu yazının galerisinde ikea antre dekorasyonu örnekleri paylaşırken bu son olanı yani sade ve estetik açıdan mükemmel bir hoşgeldin demek isteyenlere fikirler sunduk. Sevdikleriniz ile en keyifli zamanlar geçirdiğiniz evlerinizin her köşesinin hoş, estetik ve uğraşılmış olması gerektiğini unutmayın.

Antre dekorasyonları sizin antre yapınıza bağlı olarak değişir. Kapı açıldığı gibi dar bir alana giriş yapılıyorsa daha ince ve minimal mobilyalar kullanmak gerekir, belki de kapıdan biraz uzağa mobilya yerleştirmek daha mantıklı olur. Evlerinizde merdiven varsa bu merdiven altlarını kullanabilir ona göre mobilya yerleşimi yapabilirsiniz de.

Ikea antre dekorasyonu örnekleri içerisinde de görebileceğiniz gibi her tarz ve yapıdaki antrede sade ve minimal mobilyalar kullanılabilir. Eskiden kullandığımız vestiyerlerin yerini alan yeni askılık ve ayakkabılıklar hem ergonomik bir kullanım sunuyor hem de şık bir görünüm elde etmemizi sağlıyor.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir