Halı Koltuk Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Oda dekorasyonunda ana unsurlar mobilyalardır. Her odanın en büyük mobilyası hem renk hem de tarz bakımından en baskın olan üründür. Bu durumda renk bakımından da tarz bakımından da odasına göre mobilyaları incelemek gerekir. Bugünkü yazımızda sizler için oturma odasından salona, bazen yatak odasına ve hatta banyo dekorasyonuna kadar dikkat edilmesi gereken bir uyumdan, halı koltuk renk uyumu nasıl olmalıdır konusundan bahsedeceğiz.

En çok salonlarda veya oturma odalarında önemli görünen bu uyum duruma göre diğer odalarda da oldukça ön plana çıkabiliyor. Halılarımız ile koltuklarımız renk bakımından uyum sağlarken diğer yandan tarz bakımından da uyum sağlamalıdır. Mesela, puf puf yuvarlak bir halı kullanırken onun yanında chester tarzı kadife klasik bir koltuk kullanmak aşırı uyumsuz bir görünüme yol açar. Eğer halınızın spor bir tarzı varsa koltuğunuzun da spor bir tarzı olmalıdır. Aynı şekilde birinden biri klasikse diğer de klasik olmalıdır.

Peki, halı koltuk renk uyumu konusunda hangi renkler ile hangi renkler uyumlu olabilir. Örneğin yeşil rengini ele alalım. Son zamanların en sevilen renk tonlarından bir tanesi küf yeşili dediğimiz koyu yeşildir. Bu rengi en güzel şekilde krem ve bej tonları ile tamamlayabilirsiniz. Açık renk tonlarını çok kolay kirlendiği için halılarda ve yerlerde pek tercih etmiyoruz. Bu yüzden de doğrusu yeşili halı veya kilimde kullanıp krem rengi ya da bej koltukları kullanmak. Aynı şekilde gri renk tonlarını ele alalım. Siyah, evet hiç aklınıza gelmeyecek odayı ise süper cool yapacak bir öneri. Halılarınızı siyah, füme, koyu füme, lacivert gibi renk tonlarından seçip koltuklarınızı modern zamanların en trend renklerinden biri olan griden seçebilirseniz harika bir uyum yakalamış olursunuz.

Mutfaklardaki koltuklar ile halıların uyumu konusu ise daha farklıdır. Mutfaklarda eskisi kadar çok halı kulanılmasa bile yine de ara ara karşımıza çıkar. Tarzını ön plana çıkarmak isteyenler de mutfaklarında koyu gri tonlarında halılar tercih edebilirler. Koltuk renkleri olarak ise desenli modellere uygun olanlar ya da kahverengi tercih edilebilir.

hali-koltuk-renk-uyumu
hali-koltuk-renk-uyumu1
hali-koltuk-renk-uyumu2
hali-koltuk-renk-uyumu3
hali-koltuk-renk-uyumu4
hali-koltuk-renk-uyumu5
hali-koltuk-renk-uyumu6
hali-koltuk-renk-uyumu7
hali-koltuk-renk-uyumu8
hali-koltuk-renk-uyumu9
hali-koltuk-renk-uyumu10
hali-koltuk-renk-uyumu11
hali-koltuk-renk-uyumu12
hali-koltuk-renk-uyumu13
hali-koltuk-renk-uyumu14
hali-koltuk-renk-uyumu15
hali-koltuk-renk-uyumu16
hali-koltuk-renk-uyumu17
hali-koltuk-renk-uyumu18
hali-koltuk-renk-uyumu19

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri