Genel Dekorasyon

Gri Duvar Boyasına Uygun Mobilyalar

Gri Duvar Boyasına Uygun Mobilyalar ile stilinizi ev dekorasyonunuzda yansıtabilirsiniz. Ev içi dekorasyonu içerisinde duvar renkleri olarak gri en çok tercih edilen tonlar arasında yer almaktadır. Ancak gri rengi ile birlikte en doğru mobilyaları ve aksesuarları bir arada kullanarak bir bütünlük yakalayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gri Duvar Boyasına Uygun Mobilyalar

 

Gri duvar boyası ile evinize daha modern bir hava kazandırabilirsiniz. Gri renk tonu her zaman iç mimaride en çok tercih edilen renklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Hem dinlendirici hem de huzur verici bir enerjiye sahip olduğu için özellikle küçük odaların dekorasyonunda sıklıkla tercih edilmektedir. Grinin tonlarını da duvar dekorasyonu için kontrast oluşturacak şekilde tercih edebilirsiniz. Özellikle küçük bir eve sahip iseniz grinin açık tonlarını kullanarak evinizi daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. 

Gri duvar boyası ile pek çok rengi bir arada kullanabileceğiniz için mobilyaları da kendi zevkinize uygun tonlarda seçebilirsiniz. Ancak daha modern bir yaşam alanı oluşturmak için önerilerimize göz atabilir ve gri duvar rengi ile en uygun mobilyalar değerlendirebilirsiniz. 

Beyaz Ve Gri Koltuk Takımları

Gri renk ile en çok uyum sağlayan renkler arasında yine grinin tonları ve beyaz yer almaktadır. Sizler de daha sade ancak göz alıcı bir ev dekorasyonu hazırlamak istiyorsanız beyaz gri renk ile bir arada kullanabilirsiniz. Beyazın tonları gri ile muhteşem bir uyum yakaladığı için mobilyalarınız ve duvar renkleri de bütünleşecektir. 

Turuncu Ve Sarı Mobilyalar

Gri rengini biraz daha hareketlendirmek için canlı tonları bir arada kullanmak istiyorsanız turuncu ve sarı tonlarındaki mobilyaları tercih edebilirsiniz. Turuncu renkli bir L köşe koltuk takımı ve gri renkli duvar uyumu ile çok modern bir yaşam alanı hazırlayabilirsiniz. 

Yeşil Koltuklar

Yeşilin her tonu gri ile çok yakışmaktadır. Evinizde duvarları gri ve tonlarında tercih ediyorsanız bu rengi bütünlemek için yeşilin tonlarındaki mobilyaları kullanabilirsiniz. Salon ve oturma odası dekorasyonu için tercih edebileceğiniz yeşil koltuk takımları ve berjer modelleri ile istediğiniz görünümü evinizde oluşturabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mavi Berjer Ve Koltuk Takımları

 

Eğer soğuk tonları ev içi dekorasyonunuz için tercih etmek istiyorsanız gri rengi ile birlikte mavi ve tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Gri ile birlikte uyum sağlayan mavi ve tonları ile daha estetik bir ev dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. 

Oturma Odasında Gri Duvar Boyası Rengi

Eğer oturma odanızın dekorasyonu için duvar rengi olarak griyi tercih ettiyseniz açık ve canlı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Perdelerinizde de pastel ve grini tonlarını kullanarak daha pürüzsüz bir renk geçişi sağlayabilirsiniz. Gri duvar boyasına uygun mobilyalar içerisinde seçiminizi yaparken yine füme ve antrasit rengini de tercih edebilirsiz. Siyah da gri ile uyum yakalayan renklerdendir. Kendi stilinizi ve dekorasyon zevkinizi yansıtabileceğiniz renkleri gri ile bir arada kullanabilirsiniz. 

Salon Dekorasyonunda Gri Duvar Boyası

Gri duvar boyasına uygun mobilyalar seçiminizde salon için biraz daha modern tasarımlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Genellikle salon dekorasyonunda kahveler ve gold detaylı mobilyalar sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak gri duvar boyası kullanıyorsanız daha çok salon dekorasyonu için beyazın ve grini tonlarını yine bir arada bütünleyebilirsiniz. 

Gri rengin yanlış bir ton ile bir arada kullanırsanız göz yorucu bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha havalı ve modern bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız her zaman tercihiniz beyaz ve grinin uyumundan yana olmalıdır. Ayrıca renk geçişi olarak turuncu veya yeşili de oda dekorasyonunuz içerisinde istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir