Mutfak Dekorasyonu

Göz Alıcı Mutfak Dolabı Modelleri

İnsanın hayatta en çok vakit geçirdiği alan evidir. Evin ise en çok kullanılan kısımlarından bir tanesi mutfaktır. Özellikle kadınların zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği mutfak çok önemlidir. Dolap renkleri, kullanılan mutfak gereçleri dekorasyonun tamamlanmasına etki etmektedir.

Mutfak Dekorasyonunda En Önemli Noktalar

Mutfak dekorasyonuyla ilgili son dönemlerde seçeneğin artması büyük avantaj oluşturmaktadır. Özellikle kadınların tarzını yansıtan mutfaklar keyifle yapılan yemekleri barındırmaktadır. Mutfak alanının mobilyasının büyük kısmı mutfak dolaplarından oluşur. Mutfak dolabı modelleri bu sene alışılmışın dışında bir ambiyans oluşturuyor. Önceden koyu ahşap renklerin tercih edildiği mutfaklar artık tercih edilmiyor. Beyaz rengin geniş ve ferah olduğu hissi bitmiş durumda. Bu klasik tercihlerin yerini ise sofistike mutfak dolaplarının aldığını görüyoruz. Bunun yanında dantel detaylı perdelerle dekorasyonun tamamlanması söz konusu oluyor. Son olarak çiçeklerle son nokta koyulmuş oluyor.

Mutfakta Dolap ve Kulp Faktörü

Mutfak dekorasyonun da dolapların görselliği kadar işlevselliği de önemlidir. Hayatı kolaylaştırmak için artık çok daha derin dolaplar tercih ediliyor. Uzanarak alınan tencereler derin dolaplar sayesinde alt dolaplarda yerini alıyor. Beyaz eşyalarında renk seçeneklerinde ki artış neticesinde görsel şölene erişiliyor. Bunun yanında dolaplarda pastel renklerin sıcaklığı insanın içini ısıtıyor. Ahşap tezgahlarla bütünleşen pastel renkler mutfak kullanımlarını artırıyor. Eski tel dolapların yeni versiyonları bulunuyor. Nostalji sevenler için eski tip raflar yenilenmiş durumda. Rengi atan dolap kulpları yerine parlak ve kaliteli kulplar görüyoruz. Yeni dönem kaplamalar sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Bir diğer seçeneği ise porselen kulplar oluşturuyor. Özellikle çiçek desenlerinin romantikliği işlenen porselende dolaplarla renk bütünlüğü yakalanıyor. 2019 mutfak dolabı modelleri hem göze hem kullanıma hitap ediyor.

Mutfak Görselliğini Tamamlayan Parçalar

Mutfak görselinin büyük kısmını oluşturan kısım mutfak dolaplardır. Ancak zemin aydınlatma, duvar da önem arz eder. Hatta kullanılan mutfak gereçleri de görsellik için çok önemlidir. Zeminin kullanım sırasında bir şey düşmesine karşı dayanıklı olması gerekir. Ama dayanıklı olması görsel zenginliğine engel teşkil etmez. Özellikle desenli zeminlerin düz duvar kağıtlarıyla birleştiği mutfaklara tanık oluyoruz. Ya da desenli duvarlar sade zeminlerle birleşiyor. Dekorasyonu tamamlarken en eğlenceli kısımlardan birini ise mutfak gereçleri oluşturuyor. Rengarenk tabaklar, bardaklar, kaşık ve çatallar dolaplarda yerini alıyor. Küçük ev aletlerinin yerleştirildiği tezgahlar cıvıl cıvıl bir görüntü sunuyor. Pastel renklerin üzerinde bulunan canlı renklere sahip aletler göze çarpıyor. Bu sayede mutfakta geçirilen zaman artıyor. Son olarak kullanılan dekoratif yeşilliklerle mutfağımızın görselliği tamamlanıyor.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir