Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinizde Okuma Alanı Oluşturun

Okumak; zihni rahatlatır, huzur ve sakinlik verir ve hayal dünyasına inip bizleri farklı zamanlara farklı ortamlara sürükler. Okumak sayesinde düşüncelerimizi toparlama, stresli geçen bir günün ardından enerjimizi toplamak için en kolay ve en güzel faaliyettir. Eğer bunları biliyor ve yinede okuyamıyor, kitaba ya da her neyi okumaya çalışıyor ve odaklanamıyorsanız, sakin ve rahat ortamda bu probleminiz büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Bu nedenle evinizin ya da iş yerinizin küçük bir bölümünde, sadece okumak için bir alan oluşturmanız daha çok okumanıza olanak tanıyacaktır.

Dekorcenneti.com olarak, sizlere fikir vermesi için bir kaç okuma alanını derleyip ve beğeninize sunuyoruz

kitaplık modelleri (1)

Görüldüğü gibi aslında bu pencere önü atıl ve sessiz bir alan, sizde böyle bir alanda okuma köşesi yaparak hem kullanılmayan alanlarınızı değerlendirmiş olursunuz hem de sakinliğin tadına varabilirsiniz.

kitaplık modelleri (2)

Bu resimdeki illaki bir kütüphaneye sahip olmak zorunda değilsiniz, bu alan bir kiler ya da az kullanılan bir oda olabilir. Tek yapmanız gereken okurken rahat edeceğiniz bir koltuğu en uygun yere konumlandırmak ve okurken kendinizle baş başa kalmak için bir perde yardımıyla dış dünya ile bağlantınızı kesmek

kitaplık modelleri (3)

Tavan araları okuma bölümü yapmak için en elverişli alanlardır.

kitaplık modelleri (4)

Modern ve rahat döşenen bir yatak odasında cam önünde bir okuma alanı güzel bir fikir

kitaplık modelleri (5)

Oturma odanızda bir duvarı kitaplarınıza ayırıp, burada bir köşeyi okuma köşesi yapabilirsiniz.

Okuma köşe en sık bu şekilde pencere yanı ya da bir odanın köşesinde normalde kullanılmayan küçük alanlarda oluşturulur. Ama tek seçenek tabii ki bunlar değil. Evinizin düzeni ve iç yapısına bağlı olarak çözüm bulabilirsiniz.

kitaplık modelleri (6)

Home ofis şeklinde kullanılan küçük bir oda. Duvarlar kitaplık olarak değerlendirilmiş ve köşeye bir okuma koltuğu eklenerek, rahat ve sakin bir alan elde edilmiş.

kitaplık modelleri (7)

Yerden tavana kadar camlı bir odada manzaraya karşı kitap okumak……

kitaplık modelleri (8)

Şömine önleri dinlenmek ve kitap okumak için eşsiz alanlardır.

kitaplık modelleri (9)

Duvara montelenmiş bir okuma lambası odayı çok şık bir ışık eklemiş

kitaplık modelleri (10)

 

Böyle rahatlatıcı bir alanınız varken emin olunun daha çok oraya gidecek ve daha çok okuyacaksınız. Bu resimlerin her biri sadece birer örnek, isterseniz bire bir aynısını yapabilir isterseniz de evinizde ki en uygun alanı belirleyip bu resimlerden fikir alarak  kendi okuma köşenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. merhaba benim bir sorum olacak size apartman içinde dublex bir evim var. Evimin giriş kapısı dar uzun bir koridora( 9m) yandan açılıyor. Yani kapıyı açtığınızda karşınızda koridorun duvarı var.Giriş çok dar. Koridorun sonundada merdiven var üst kata çıkmak için. Koridoru ve merdiveni nasıl dekore etmeliyim ki giriş daha güzel görünsün.Nasıl bir aydınlatma seçmeliyim .Merdiven nasıl olmalı. merdiven altindaki boşluga bir şeyler yapılmalımı yoksa boş mu olmalı. Fikir verirseniz cok sevinirim
    teşekkür ederim

  2. Mrb ben annemle altlí üstlü oturuyoruz yanlīz içerden merdiven yapmak istiyorum maaliyeti ne olur merak ettim ama kesin yapmayí düşünüyorum yardīmcī olursaníz sevinirim

  3. Merhaba Arzu hn. Ne yazık ki tadilat ve tamirat işleri ile ilgilenmediğimiz için, fiyat konusunda bir fikrimiz yok.
    Saygılar

  4. Ev ici merdivan yaomak istiyoruz . Yardimci olursaniz fiyatlarda sevinirim saygilarimla timarali.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir