Genel Dekorasyon

Ev İçi Merdiven Çeşiteri

Müstakil ev kavramı bir zamanların en popüler ev kavramlarından biri idi. Özellikle şehir merkezinde yaşamayan, toprak sahibi ailelerin birden fazla katı olan evleri en fazla kullanılan ev tasarımlarından biri idi. Zaman içerisinde gelişen ve değişen hayatlarımız bizi çok farklı noktalara götürmüş, şehir merkezlerinde herkesi üst üste dizilmiş konserve kutularına yerleştirmiş olsa da hala kıyıda köşede müstakil çok katlı evlerde oturanlar vardır. Şehir merkezinde bu tarz bir şans bulmak neredeyse imkansız ancak şehir merkezine biraz uzak mesafelerde rahatlıkla bulunabilir. Yazlık ev veye normal kışlık ev yaptırmayı düşünen, bu evi nasıl dekore edeceğini planlayanlar için ev içi merdiven çeşitlieri hakkında bilgi vermek istedik. Müstakil evleri en şık ve en güzel gösteren detaylardan biri olan bu ev içi merdivenlere gereken önem verilmiyor. Sanki koltuk takımları ondan daha önemliymiş gibi veya mutfak perdeleri daha fazla ilgi çekermiş gibi görülüyor ancak unutmamamk lazım ki ev içi merdiven modelleri herkes tarafından görülen, müstakil evi müstakil yani çok katlı yapan, en şık ve en dikkat çekici detaydır.

Ev içi merdiven çeşitleri tamamen sizin evinizin tarzına, rengine, modeline ve büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Yakın bir zamana kadar ahşap, büyük korkulukları olan klasik merdiven modelleri kullanırdık. Ancak şimdi modern teknoloji sayesinde uzay filmlerinden fırlamış gibi görünen cam, şeffaf, garip tasarımları olan özel merdivenleri de evlerimizde rahatlıkla kullanabiliyoruz. Kısacası evinizin tasarım özellikleri eğer modern bir merdiven tasarımı için uygunsa bunu deneyebilirsiniz. Cam merdivenler diğerleri kadar güven verici görünmese de aslıda cam merdivenler diğerlerinden bile daha güçlü daha dayanlıklı olabilir. Korkuluk konusu biraz daha farklıdır. Merdiven korkuluklarını sonradan değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz cam merdivenleri ahşap veya lake ile kaplatıp farklı bir tasarım elde edebilirsiniz.

Galerimizde sizler için çok çeşitli ve farklı ev içi merdiven çeşitleri ile kullanımlarını paylaştık. Bunları incelemeden geçmeyin deriz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir