Genel Dekorasyon

Ev Duvarlarınıza Desen Uygulaması

 

 

Ev boyama söz konusu olduğunda, çoğunlukla sıkıcı bir iş gibi ve sürekli ertelenir. Ama duvarlarınıza desen uyguladığınızda hem boyama işi daha zevkli hale gelecektir hem de duvarlarınız sıradanlıktan kurtulacaktır. İşte sizler için seçtiğimiz duvar desen çalışmaları

duvar boyama (1)

 

İlk bakışta karmaşık görünebilir ama yapmak oldukça kolaydır.Nasıl bir görüntü istiyorsanız ona göre kağıtlar kesip, temanızı oluşturunuz. Kareler arasında daha çok boşluk yada daha sık kareler sizin tercihinize kalmış. Dramatik bir görünüm istiyorsanız benzer renk tonları ya da zıt renk tonlarını tercih ediniz.

 

duvar boyama (2)

 

İşte duvarımızın bitmiş hali. Çok kolay şekilde ekoseli bir duvara sahip oldunuz. Odanız karakter ve hareket kazandı. Sizde bu süreçte üretmenin keyfini sürebilirsiniz.

 

 

duvar boyama (3)

 

 

Oluşturmak istediğiniz desene karar verdiğinizde, büyükçe bir kağıda bu deseni çizin ve kartonlardan bu desene uygun kalıplar çıkartın. Kalıplar aracalığıyla istediğiniz deseni önce kalemle duvara çizin, arkasından boyama işlemini tamamlayınız.

 

duvar boyama (4)

 

Aynı görüntüyü duvar kağıdıyla da elde edebileceğiniz gibi, desen kalıpları çıkartıp kendinizde kolaylıkla boyayabilirsiniz.

 

duvar boyama (5)

 

Bu resimde ki gibi çiçek desenleri kızlarınızın odasında ya da yemek odasında odak nokta belirleme çalışmalarında kullanabilirsiniz. Öncelikle kurşun kalemle istediğiniz deseni duvara çizin ve arkasından boyama işlemini tamamlayınız.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir