En Modern Teras Dekorasyonu Modelleri

Açık havada zaman geçirmek için en güzel alanlar bahçeler ve teraslardır. Teras ve bahçe deyince aklımıza hep uzun, sıcak yaz geceleri gelir. Ancak yurt dışında özellikle soğuk kuzey ülkelerinde kapalı olmayan normal teras ve bahçelerin, kış aylarında da sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Tam bu sebeple de tüm bu açık alanlar yazlık ve kışlık olarak iki farklı şekilde tasarlanıyor. Bazı dekorasyonlar, hem kışa hem de yaza uygun olarak tasarlanabiliyor. En modern teras dekorasyonu modellerine baktığımızda bu tarz yazlık ve kışlık kullanıma uygun modellerin giderek yaygınlaştıklarını görüyoruz. Bu teras ve balkonlarda şömine tarzı yapılar uygulanıyor. Bu yapılar planlanırken yaz aylarında barbekü yapmak için, kış aylarında da soğuktan korunmak yani ısınmak için kullanılabilir olmasına dikkat ediliyor. Modern teras dekorasyonlarında mobilyalar da bu her mevsim kullanım özelliklerine göre seçiliyor.

Modern teraslar için teras dekorasyon ürünleri

Ister büyük kocaman, ister küçük minicik olsun fark etmez, teras dekorasyonunda öncelik çiçeklere ve bitkilere verilir. Küçük teraslar için yer kaplamayan dikey bahçelendirme örneklerini uygulayabilirsiniz. Dikey bahçelendirme sistemlerinde isterseniz yapraksız renkli çiçekleri, isterseniz uzun yapraklı tüm katmanları kaplayan bitkileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada uzun ve dar saksıları ipler ile birbirine bağlayarak kat kat bahçelendirme sistemini kendiniz yapabilirsiniz. Bu tarz saksıların alt taraflarının kapalı olması, su sızdırmıyor olması önemlidir. Normal saksılarda saksının altında su kanallarını oluşturması için delikler bulunur dikey sistem oluşturmada bu tarz saksıları kullanmamak gerekir.

Modern teras dekorasyonlarında bir diğer dekorasyon ürünü mumlardır. Teras ve balkon aydınlatmalarında özellikle de gece aydınlatmalarında mumlar yumuşak, derin bir ışık verir. Bu tarz ışıklar dekorasyon nasıl olursa olsun ortamda yumuşak bir hava yaratır. Rüzgarlı alanlar için cam fanuslarda yakılabilen, eski kandilleri andıran sönmez mumlar da vardır. Bu büyük mumları mümkün olduğunca birbirine yakınn konumlandırarak etkisini artırabilirsiniz. Mum deyip geçmeyin, bir arada kullanılan bir kaçının ne derece başarılı bir aydınlatma etkisine sahip olduğunu gördüğünüzde şok olacaksınız. Teras ve balkon dekorasyonu hakkında detaylı bilgi için en güzel teras dekorasyon fikirleri yazımızdaki tavsiyelerimize göz atın.

ahsap-teras-dekorasyonu-modelleri
barbekulu-teras-dekorasyonu-modelleri
degisik-teras-dekorasyonu-modelleri
en-eglenceli-teras-dekorasyonu-modelleri
en-genis-teras-dekorasyonu-modelleri
en-konforlu-teras-dekorasyonu-modelleri
en-kullanisli-teras-dekorasyonu-modelleri
en-modern-teras-dekorasyonu-modelleri
en-renkli-teras-dekorasyonu-modelleri
en-sik-teras-dekorasyonu-modelleri
genis-teras-dekorasyonu-modelleri
manzarali-teras-dekorasyonu-modelleri
mobilyali-teras-dekorasyonu-modelleri
sade-teras-dekorasyonu-modelleri
sik-teras-dekorasyonu-modelleri
somineli-teras-dekorasyonu-modelleri
teras-dekorasyonu-modelleri
trend-teras-dekorasyonu-modelleri
uzak-dogu-tarzi-teras-dekorasyonu-modelleri
yazlik-teras-dekorasyonu-modelleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri