Kendin Yap

En Kolay Evde Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap projeleri, günümüz modern toplumunda atık malzemelerin değerlendirilmesi, geri dönüşümü ve tüketimin azaltılması açısından çok önemli bir yere sahiptir. Sadece evdeki atık malzemeler ile değil tüm atık, eski malzemeleri kullanarak birbirinden fonksiyonel ve yaratıcı malzemeler ortaya çıkarabilirsiniz. Biz bu yazımızda en kolay evde kendin yap fikirleri ve yapım aşamalarını hazırladık. Evde kullandığınız eskimiş, kullanım ömrü dolmuş ya da tamamlayıcı parçaları kaybolmuş eşyalarınızı bambaşka bir amaçla kullanabilirsiniz. Birbirinden tamamen bağımsız iki mobilyanın parçalarını birleştirerek kendi kendinize projeler oluşturabilir tamamen özel kendin yap fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik bu kendin yap fikirlerini sadece kıyafet, takı ve kadın ürünlerinde değil ev eşyaları veya sevdiklerinize hediye olabilecek şekilde de hazırlayabilirsiniz.

Eski mobilyalar ile kendin yap projeleri

Eski gardroplarınızı, şifonyerlerinizi atmadan önce bir kere daha düşünün. Kenarları kırılmış çivisi çıkmış bu mobilyaların her bir parçası farklı farklı malzemeler olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, gardropların kapakları hala sağlamsa balkon veya bahçe masası olarak kullanabilirsiniz. Bu kapağı kenarlarını zımpalayarak temizleyin. Boyası kalkmış ise tüm etrafını zımparalayarak dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Başka mobilya parçalarından keserek oluşturabileceğiniz gibi satın da alabileceğiniz dört adet masa bacağı ile masanız hazır. Kaliteli bir ağaçtan yapılmış ise ağır ve uzun ömürlü olacağı da garantidir.

Eski çekmeceler yeni kutular

Şifonyeriniz, çekmeceli dolabınız eskidi. Tekerlekleri bozuldu artık çalışmıyor ya da tekerlekleri bile yok o kadar eski yani. Çıkarın çekmeceleri, zımparalayın her tarafını. Sonra seçin güzel parlak bir renk boya. Ister şekiller yapın üzerine boyayın, isterseniz dümdüz boyayın. Bu yeni kutularınızı masa üzerinde, komodin üzerinde kullanabileceğiniz gibi arka kısmından sıkı bir şekilde duvara monte ederek raf olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz ön kısmındaki parçasını söküp kutu görünümünden de kurtarabilirsiniz.

Karışık takı kutularına son!

Bilezikler, bileklikler, küpeler her şey bir arada. Doğal olarak da hepsi birbirine karışıyor. O zaman küpeleri ve bilezikleri ayırma zamanı geldi değil mi? Bileklik ve bileziklerinizi eski havlu kağıt askısına dizebilir böylece hepsini bir arada görerek hangisini takacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. Evde yap fikirleri ile yapabileceğiniz dekorasyonlar hakkında daha fazla bilgi almak için evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir