Yatak Odası Dekorasyonu

Değişik Yatak Odaları İçin Değişik Gece Lambaları

Dekorasyon kataloglarında gördüğümüz evleri hatta odaları bile yapmak öyle kolay bir iş değildir. Katalogta gördüğünüz yatağın üzerindeki nevresimi ya da örtüyü siz kendi yatağınıza örttüğünüzde ortaya aynı tarz bir görüntü çıkıp çıkmayacağını bilemezsiniz. Aynı şekilde en tarz yatak odası, en tarz salon dekorasyonunu yapmak için gördüğünüz örneklerdeki her şeye ihtiyacınız da olmayabilir. Küçük detaylar, farklı aksesuarlar ile hem yatak odalarınızda hem evlerinizde her yerde kendinize çok güzel alanlar özel odalar hazırlayabilirsiniz. Değişik yatak odaları için değişik gece lambaları ile tamamen size özel farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Peki değişik yatak odası dekorasyonları yapmak için nelere ihtiyacımız var? Daha doğrusu değişik bir yatak odası dekorasyonu nedir? Değişik demek diğerlerinden farklı olan hatta biraz da aykırı olan anlamına gelir. Değişik yatak odası veya değişik çocuk odası tasarımı hazırlamak için aksesuarların, dekorların, mobilyaların farklı olanlarını bulmalı veya bunları farklı bir şekilde yerleştirmelisiniz. Yatak odası dekorasyonlarında günümüz modası olan tasarımların yerine yenilerini getirmelisiniz. Siyah renk tonu fazla kullanılmıyorsa siz onu kendi tarzınıza göre kullanabilirsiniz.  Yatak odası dekorasyonlarının vazgeçilmezi yatakların yanında bir oge daha vardır, komodinler. Bu komodinleri okuma kitaplarınızı koymak için kullanırsınız. Komodinler en çok da gece lambalarını üzerine koyma amacı ile kullanılır. Gece lambları eski zamanlarda, sokak lambaları olmadığı için odaların çok karanlık olmasından dolayı kullanılırdı. Gece yataktan kalkan, tuvalete veya mutfağa gitmek isteyen biri yolda takılıp düşmesin diye ortalığı aydınlatmak için kullanılan gece lambaları zaman içerisinde gereksiz bir hale geldi. Hala eski bir alışkanlık olarak bunu devam ettiren gece lambası olmadan uyuyamayan çok sayıda kişi vardır.

Yatak odalarının süsleri gece lambaları, hem odayı aydınlatmak hem de bazıları siz uyuyuyana kadar kitap okumanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. El yapımı çeşitli gece lambası modellerini galerimizde paylaşıyoruz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir