Değişik Asma Tavan Modelleri


Mutfaklardan yatak odalarına, salonlardan banyolara hatta tuvaletlere ve salonlara kadar. Antre ve koridor dekorasyonlarında bile kullanabileceğiniz en şık dekorasyon detaylarından bir tanesi, asma tavan modelleri! Değişik asma tavan modelleri, en klasik ve basit bir oda dekorasyonunu bile oldukça farklı bir hale getirebilir. Eskiden sadece alçıpan dediğimiz malzeme ile yapılabilen bu yüzden de oldukça kısıtlı imkanlara ve modele sahip olan bu tavanları günümüzde çok çeşitli malzeme ve ekipman ile yapabilmekteyiz. Ekipman ve malzeme çeşitlenmesi de doğal olarak hem model sayısını artırmıştır hem de fiyatları daha ekonomik bir hale getirmiştir. Şimdilerde ev dekorasyonu yapan herkese göre bir asma tavan modeli bulmak, ekonomik olanını bulmak daha kolay bir hale gelmiştir.

Hangi odaya hangi tarzda bir asma tavan modeli seçmek gerekir?

Yatak odalarında ağırlıklı olarak ahşap ve alçı asma tavan modelleri kullanılır. Diğer malzemeler çok tercih edilmez. Ahşap, en doğal ve en sağlıklı materyaldir. Yaydığı olumlu enerji ile de yatak odası asma tavan modeli  olarak çoğunlukla sevilir. Galerimizde sizler için araştırdığımız örneklerimiz arasında çeşitli ahşap asma tavan modellerini görebilrsinz. Bu asma tavan modellerinin odadaki eşyalar ile nasıl uyumlu hale getirildiklerini de inceleyebilrisiniz. Oturma odası ve salon için yine alçı kullanılır. Ancak çelik ve diğer asma tavan malzemeleri de bu alan için yine kullanılabilir. Minimal açık renk tonlarındaki bir salon dekorasyonunu yine beyaz gibi açık renk tonlarındaki alçı tavan tasarımları tamamlayabilir. Bu tarz bir salon için isterseniz ışıklandırma sistemi ile donatılmış asma tavan modellerini de tercih edebilirsiniz.

Klasik asma tavan modelleri kaplama tavanlardan çok tavan üzerine yapılan yeni bir zemin daha doğrusu katmandan oluşur. Bu katmanlar üzerine istediğiniz tarzda ışıklandırma sistemi döşenebilir. Tavandan aydınlatma oturma odası veya salonlarda çok tavsiye ettiğimiz bir aydınlatma tarzı olmasa da isterseniz mutfak ve banyolarda bu tarz bir aydınlatma kullanabilirsiniz. En değişik asma tavan modelleri örneklerini incelemek isterseniz galerimize bekleriz.

cok=luks-asma-tavan-modelleri
degisik-asma-tavan-modelleri
en-degisik-asma-tavan-modelleri
en-havali-asma-tavan-modelleri
en-modern-asma-tavan-modelleri
en-sik-asma-tavan-modelleri
en-trend-asma-tavan-modelleri
en-yeni-asma-tavan-modelleri
havali-asma-tavan-modelleri
isikli-asma-tavan-modelleri
luks-asma-tavan-modelleri
modern-asma-tavan-modelleri
salon-icin-asma-tavan-modelleri
sik-asma-tavan-modelleri
suslu-asma-tavan-modelleri
yeni-asma-tavan-modelleri
alcipan-asma-tavan-modelleri
asma-tavan-modelleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri