Banyo Dekorasyon

Dar Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Hayatımızın en büyük sorunsallarından bir tanesi de dar alanlar ile küçük alanları dekore etmektir. Ister yatak odası ister banyo olsun, dar bir alanı hem kullanışlı hem de şık olacak şekilde dekore etmek hiç de kolay bir iş değildir. Biz bu yazımızda dar banyo dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusunun cevaplarını vereceğiz. Önceki yazılarımızda küçük banyo dekorasyonu konusunda hayat kurtarıcı ip uçları ile çok pratik bilgiler vermiştik. Şimdi ise küçük banyolardan sonra dar banyolar konusuna el atıyoruz. Küçük olmak ve dar olmak aynı şey değildir. Bir banyo hem dar hem büyük olabilir. Dardır ama boyu uzundur. Küçük banyolar da dar olmak zorunda değildir. Bu ikisi birbirinden farklı özelliklerdir. Bu farkı anladıysak şimdi dar banyo dekorasyonu konusuna geçebiliriz.

Dar banyo dekorasyonu iyi planlanmış olmalıdır. Küvet mi kullanacağınıza, duşa kabin mi kullanacağınıza önceden karar vermiş olmanız gerekir. Çünkü banyo mobilyaları, lavabo ve diğer materyaller gelmeden önce planlamasını yapabilirseniz sonrasında yerleşim yapmak çok daha kolay olur. Biz dar banyo dekorasyonlarında genelde ince küvet sistemlerini tavsiye ediyoruz.

Bu küveti ve küvet sistemlerini duvarın bir tarafına dayadıktan sonra diğer tarafına da lavabo, banyo dolapları ve hatta yer varsa çamaşır makinesi ile kurutma makinesi dolaplarını koyabilirsiniz. Böylece her şey kapalı bir kapak arkasında olur, derli toplu görünür. Dar alanların en büyük sıkıntı dağınık görüntülerdir. Dağınık görüntüler alanları tahmin ettiğimizden çok daha fazla küçük gösterirler. Bu tarz bir küvet kullanımı dışında duşa kabin sistemi de kullanabilirsiniz. Duşa kabin tasarımları genelde kare şeklinde yapılır. Oval olanları ve köşeli olanları da vardır.

Eğer banyonuz hem dar hem küçük ise bu durumda köşeyi kapatan bir oval tarzda duşa kabin kullanımı sizin için çok doğru olur. Örneklerini galerimizde görebileceğiniz bu oval tasarımlar küçük alanlar için harika bir çözüm örneğidir. Hatta diyebiliriz ki dar banyo dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusunun en net cevabı olarak bu tip duş kabinleri kullanarak diyebiliriz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir