Diğer

Cam Silerken İz Bırakmaması İçin Ne Yapılmalı?

Ev temizliği yaparken bizi en çok yoran cam temizleme işleminde en çok camları sildikten sonra kalan su lekeleri oluyor. Peki cam silerken iz kalmaması için ne yapmalı? sorusunu duyar gibiyiz. Sizler için farklı teknik ve basit birkaç işlem ile iz bırakmayan cam nasıl silinir anlatmaya çalıştık. Mucizevi sonuçlar alacağınız cam silme suyu hazırlamak hiç bu kadar olmamıştı.

Şimdi gelin hep birlikte cam silerken iz kalmaması için ne yapmalı? sorusuna cevap verdiğimiz teknikleri inceleyim.

1-Dalin Şampuanla Cam Silme

Şampuanla cam silme en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Kovanızın içine koyacağınız dali şampuanlı su ile önce camlarınızı siliyorsunuz. Sonra kuru bir bezle kurulama işlemini yaptıktan sonra kese kağıdı ile tekrar siliyorsunuz. Camlarınızın parlaklığına inanamayacaksınız. Dalin şampuan yerine kremsiz şampuan da kullanabilirsiniz.

2- Sirke ile Cam Temizleme

Sprey şişesine 3 su bardağı su, 2 su bardağı sirke, bulaşık deterjanı koyarak sileceğiniz camların ışıltısı sizi büyüleyecek. Temizlikte beyaz sirke mucizesine inanın.

3- Yumuşatıcı ile Cam Silme

Buğulu cam nasıl temizlenir? sorusuna da cevap alabilceğiniz yöntem oldukça basit. Cam silme suyunuza yumuşatıcı katarak camlarınızın toz tutmasını ve buğulanmasını önleyebilirsiniz.

4- Cam Silme Aparatı İşe Yarar Mı?

Profesyonel cam silme aparatları hem işinizi pratikleştirecek hem de camlarınızı pırıl pırıl yapacaktır.

Cam silme işlemine ilk olarak çercevelerinizi temizleyerek başlamalısınız. Daha sonra camın temiz tarafından kirli tarafına doğru temizleme işlemine devam etmelisiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir