Mutfak Dekorasyonu

Bu Yılın Trendi, Gri Mutfak Modelleri

Tasarımcıların ellerinden çıkan birbirinden şık mutfak modellerini, yine aynı şekilde tasarımcıların elinden çıkan onlarca harika dekoratif aksesuar ile birleştiriyoruz. Sonrasında ortaya tüm zamanımızı içinde geçirmek istediğimiz harika mutfaklar ortaya çıkıyor.

Son zamanlarından en trend renklerinden biri olan, hatta en trend rengi olan gri renk tonları ile hazırlanan mutfaklar bunlardan sadece bir tanesi. Bu yılın trendi gri mutfaklar, sadelik ve estetik özelliklerin ön plana çıktığı, gereksiz detayların kullanılmadığı, parlak ve mat detayların dengeli bir şekilde kullanıldığı en güzel örnekleri ile herkesi büyülüyor. Biz mutfak modelleri seçiminde açık renk tonları ile mat renk tonları öve öve bitiremedik, çünkü bu renk tonları her açıdan çok ama çok kullanışlı renkler. Durum böyle olunca biz de hiç kimse hangi renk mutfak dekorasyonu yapsam diye düşünmeden hiç vakit kaybetmeden en güzel ve en doğru mutfak modelini seçsin istiyoruz.

Gri mutfak modellerinin özellikleri nelerdir derseniz bunun ilk cevabı çok modern bir havaları var olur. Gri renk, net bir renk tonu gibi olmadığı için uzun yıllar hem kıyafetlerden hem de ev dekorasyonlarından uzak tutuldu. Zaman içerisinde yokluğu hissedilmedi de. Retro akımlarının etkili olması ile ortaya çıkan garip renklerin ardından gri renk de kendine tüm ev dekorasyonlarında yer bulmaya başladı. Bizim kültürel renklerimiz arasında yer almayan gri aslında kuzeyli ev dekorasyon trendlerinin bu denli popüler olması ile hayatımıza girdi. Yeni nesil mutfaklara baktığımızda iskandinav stili ve tarzının çok başarılı bir şekilde uyarlandığını görüyoruz. Yerli yabancı bir çok mutfak üreticisi renk ve tarz bakımından bu yorumlamayı oldukça iyi yapıyor. Tıpkı krem rengi ve beyaz mutfaklar gibi gri mutfak modelleri de en güzel halleri ile kullanıcılara ulaşıyor. Gri mutfak modeli denince aklınıza her şeyin gri olduğu bir tasarım gelmesin, bu mutfaklarda genelde mutfak dolapları gri ve tonlarında üretilirken oda içerisindeki diğer detaylar uygun renk tonlarında seçilir.

Galeride çok çeşitli örneklerini görebileceğiniz bu mutfaklarda, harmoniyi bozmayan sevdiğiniz renk tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir