Mutfak Dekorasyonu

Bordo Mutfak Modelleri

Hazr mutfak modelleri arasından kendi evimiz için uygun olanı seçerken renklere aşırı önem veriyoruz. Nasıl ki aslında hiç tarzımız olmayan bir eteği ya da ceketi bazen alırız,hiç giymesek bile sadece dolabımızda durmasını isteriz onun gibi.buradaki fark ise mutfak modellerinin çok pahalı ürünler olması ve aldıysak onu kullanmak zorunda olmamız. Aynı zamanda bu mutfak modelini oldukça uzun bir süre kullanmak zorunda olmamız. Mutfakları bir kere aldıktan sonra uzun yıllar kullandığımız için seçim yapma konusu hem zor hem de çok önemlidir.

Klasik renkler dışındaki mutfaklardan bugün bordo mutfak modelleri ile bu mutfakların teknik kullanım özelliklerini inceliyoruz. Bordo mutfaklar da bir çok kişinin çok çok beğendiği ama almaya bir türlü cesaret edemediği mutfak tasarımlarından bir tanesidir. Koyu renk tonları kullanımı tüm mobilya türlerinde biraz risktir. Koltuklarımızda bile bordo rengi seçmekte zorlanırız. Ancak son zamanlarda mutfak modelleri seçimi yaparken renk konusunda biraz daha cesur davrandığımız söylenebilir.

Mutfaklar temel ada mutfaklar, l mutfaklar, tek duvar mutfak ve u şeklindeki mutfaklardan oluşur. Ana mutfak tasarım şekilleri bunlardır. Bunlardan hangisini seçeceğimize mutfağımızın büyüklüğüne, ışık alma durumuna, nereden ışık aldığına bakarak karar veriyoruz. Tabi açık ya da kapalı olması gibi özellikler de burada önemli. Bu mutfak tiplerinden en çok ada tipi mutfaklar ile l tipi mutfaklar daha koyu renk tonlarında seçilebilir. Neden derseniz, zaten diğer tip mutfakları genelde biz küçük ve küçüğe yakın orta büyüklükteki mutfaklarda kullanıyoruz.

Eğer bu tip küçük bir yere ışığı yansıtmayacak aksine bütün ışığı soğuracak bordo mutfak modelleri yerleştirirseniz karanlık olur. Yapay ışıklandırmalar ile sorunu çözebilirsiniz ancak yine de sıkıntılı olabilir. Bu mutfak dolaplarını illa ki koyu renklerden seçmek isterseniz o zaman parlak tiplerden akrilik mutfak modelleri tarzı dolaplardan almalısınız.

Ankastre mutfak modelleri açık renk tonları dışında bordo gibi siyah gibi gri gibi koyu renk tonlarına da gayet uyum sağlar. Mutfakta kullanılan beyaz eşyalar da buna uyumlu şekilde seçilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir