Yatak Odası Dekorasyonu

Birbirinden Şık İkea Ranza Yataklar

Bügun sizlere bir çok yaş grubuna hitap eden çok farklı tasarımların bir araya geldiği yatak odası tasarımları örnekleri hazırladık. Bildiğiniz gibi kuzey avrupa ülkesi olan İkea, ülkemize girdiği andan itibaren ev dekorasyonu tarzını derinden etkileyen bir akım oluşturdu. Sade, yalın renklerin hakimiyetinde daha basit çizgiler ile yapılmış daha şık tasarımların herkesin evine girmesini sağladı. Girdiği andan itibaren o kadar hızlı bir şekilde yayıldı ki hemen hemen herkesin evinde bir ikea mobilya bulunur oldu.

Birbirinden şık ikea ranza yataklar ise, yetişkin döneme kadar tüm çocuk ve gençlerin yatak odalarının baş tacı tasarımlardan biri haline geldi. Klasik ranza modellerinin aksine sadece iki kişilik olarak değil hem tek hem de çift kişilik ranza yatak modelleir üreterek her ailenin evine uygun hale geldi. Küçük mimari özellikleri ile günümüz modern evlerinde tüm oda dekorasyonları alandan kar edebilecek, az yer kaplayan ancak çok fonksiyonel olan tasarımlardan oluşuyor.

Ikea ranza yataklar, tek kişilik ve iki kişilik tasarımlardan oluşur. Isterseniz normal bir karyola ile tamamlayarak ikiden fazla kişinin kullanımına da sunabilirsiniz. Klasik iki kişilik ranza yatak modelleri diğerlerine benzer tasarımlardan oluşur. Ahşap yerine daha çok lake tarzı mobilya malzemeleri kullanılır. Ikea ranzaları çocukların kullanımı durumunda güvenli olması için takılıp çıkarılabilir bazı parçalardan oluşur. Özellikle yatağın merdiven kısmına takılabilen bu portatif malzemeler belirli bir yaştan sonra çocukların bu yatakları rahatlıkla kullanmasını sağlar. Ahşap ve benzeri malzemelerden üretilen ranzaların dışında son zamanların trendlerine uyan metal ranzalar da oldukça ilgi çekicidir. Metal ranzalar içi boş alimunyum tarzı malzemelerden yapılan,, hafif ve dayanıklı aynı zamanda esnek yataklardır. Bu ranzaları kolaylıkla hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca esnek bir malzemeden yapıldığı için kullanım ömrü diğer malzemelere göre çok daha fazladır.

Birbirinden şık ikea ranza yataklar araısnda bir de tek kişilik olanları vardır, bunlar son zamanların en gözde tasarımlardırı. Alt kısmı çalışma masası üst kısmı yatak olan bu ranza yataklar, küçük evler için mükemmel çözümlerdir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir