Banyo Dekorasyon

Banyo Dekorasyonunda Yeşil Rengin Kullanımı

Banyolar aslında zamanımız varsa,  bizleri en iyi dinlendiren ortamlardır. Fakat çoğu banyo hep aynı çizgide dekore edilirler. Örnek vermek gerekirse çoğu banyo kahverengi ve tonlarında ya da beyaz ve tamamlayıcı renk olarak mavi dekore edilmiştir.

Artık banyolarınızı renklendirme cesaretine sahip olmalısınız. Biliyorsunuz ki biz dekorcenneti.com her alana yönelik farklı renklerde dekorasyon örneklerini ve renkleri nasıl kullanmanız hakkında sizlere fikirler veriyoruz ve bugün ki yazımız banyolarınız da yeşil rengi nasıl kullanmanız gerektiği.

Banyo dekorasyonunda yeşil çok uygun bir renktir fakat çok az tercih edilir. Peki banyolarımızda yeşil rengi nasıl ve nelerle birlikte kullanmalıyız?

  • Banyo dekorasyonunda yeşil rengi tercih ettiğinizde ortama yeşil yapay bitkiler ilave ettiğiniz vakit daha etkileyici, daha doğal bir ortam elde edebilirsiniz.
  • Yeşil banyonuzda kullanacağınız yeşil aksesuarlar için en iyi yeri bulmak için gözlemlemleyiniz.
  • Eğer oldukça çarpıcı bir görüntü istiyorsanız, yeşili beyaz renk ile birlikte kullanmanız istediğiniz etkiyi sağlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Eğer küçük bir banyoya sahip iseniz kesinlikle açık yeşil tonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Tamamen yeşil bir dekorasyon yapacaksınız, geniş yüzeylerde koyu yeşil diğer alanlarda da daha açık yeşil tonlarını kullanmalısınız.
  • Yoğun olarak yeşil renk kullanmak istemiyor ve sadece vurgulayıcı renk olarak yeşili kullanacaksanız beyaz bir banyo içerisinde canlı yeşil renk dekoratif duvar camları ile küçük bir alanda şerit geçmeniz yeterli olur. Ayrıca bu banyoda tamamlayıcı olarak yeşil beyaz havluları bir araya koyarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Banyolar için en çok kullanılan malzemelerden olan fayanslarda da yeşil renk seçeneklerini çokça bulabilirsiniz. Sadece yeşil olacak diye bir kuralınız da yok desenli, mozaik şeklinde beğendiğiniz her hangi bir yeşil fayansı banyonuza uygulatabilirsiniz.
  • Bunlardan hiç birini yapamazsanız. Yeşil banyo aksesuarlarından faydalanmayı deneyebilirsiniz. Havlular, banyo paspas setleri, fırçalıklar, aklına ne geliyorsa

Şimdi neler yapabileceğiniz gözünüzde daha iyi canlanması için resim galerimizi gezebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Yeşil Rengin Kullanımı Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir