Diğer

Balkon Mobilyaları İçin 20 Farklı Dekorasyon Önerisi

Balkon Mobilyaları İçin 20 Farklı Dekorasyon Önerisi

Bahar aylarının gelmesiyle açık havada geçirilen zaman daha da arttı. Ilık havalar, içimizi ısıtan güneş derken neredeyse herkes huzurlu bir kaçış noktası aramaya başladı.

Şehrin yoğunluğu ve kalabalığı içinde bunalanlar çok da uzaklaşmadan nefes alabilecekleri bir yer bulmaya çalışıyor. Aslında bu aranılan yer çok da uzakta değil. Kendi evinizin balkon ya da terasını yeniden elden geçirerek hemen başucunuzdaki kaçamak yeriniz haline getirebilirsiniz. Kahvenizi keyifle yudumlayacağınız, arkadaşlarınızla hoş sohbetler edeceğiniz ve hiç sıkılmayacağınız yeni balkonunuzda için dekorasyon fikirleri burada.

Moda Değil, Kendi Zevkinize Göre Mobilyalar Seçin

Alacağınız mobilyayı moda olduğu için ya da herkes aldığı için almayın. Sizin gözünüze ve Zevkinize hangisi hitap ediyorsa onu alın. Öncelik sizin kendi konforunuz ve göz zevkinizdir.

Mobilyaları Kendiniz Yapabilirsiniz

Eski kasa ve paletlerden yapılan mobilyalar son zamanlarda çokça ilgi görmekte. Siz değerli hem el emeği olan hem de ekonomik açıdan sizi fazlasıyla rahatlatacak olan bu yöntemi deneyebilir, tamamen kendi Zevkinize uygun benzersiz tasarımlar yapabilirsiniz.

Bolca Çiçek Eklemek Daha Yaşanılabilir Mekânlar Yaratır

Balkon ya da terasınız küçük olsa bile çeşitli bitkilerle süsleyerek mekana can katabilir, şehir içinde bile ormanın verdiği huzuru bir nebze olsun tadabilirsiniz.

Farklı Tasarımlar Deneyin

Küçük balkonunuza bir jakuzi kurarak burada stres atmayı deneyebilirsiniz.

Ateş Olmazsa Olmaz

Balkonunuza çeşitli tasarımlarla ateş çukuru yaptırabilirsiniz. Böylece her akşam kendi balkonunuzda kamp yapıyor havasına girebilirsiniz. Üzerinde marsmelov kızartmak sizin zevkinize kalmış.

Kat Kat Tat

Genis bir balkon ya da terasa sahipseniz, alanı kat kat yükselterek farklı bir tasarım oluşturabilir, alanları bölerek değişik aktivitelere yer verebilirsiniz.

Yerden Tasarruf Edin

Balkonda zaman geçirmek istiyorsunuz fakat yeriniz mi dar? Eski kasaları alın, bunları duvara monte ederek oturma birimleri oluşturun. Küçük sehpalar da ekleyerek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Farklı Bakış Açıları

Birkaç küçük değişiklik ile hiç ayrılmak istemeyeceğiniz balkonlara sahip olmak mümkün. İşte birkaç tane daha balkon tasarımı.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir