Ev Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Görünümlü Seramik Yer Döşemesi Örnekleri

Ev dekorasyonlarında asıl unsurun mobilyalar olduğu düşünülür ancak aslında tüm evin havasını doğrudan etkileyen temelde iki unsur vardır, duvarlar ile yer döşemeleri. Zemin hem aşırı büyük bir şekilde yer kaplaması hem de evdeki bir çok mobilya seçimini etkilediği için çok önemlidir. Bundan bir on sene öncesine kadar halı ve tüm zemini halı kaplama modası vardı. Neredeyse tüm evlerde zeminin göründüğü hiç bir nokta olmaz mümkün olduğunca büyük halılar ile tüm zemin kapatılırdı.

Tabi bunun bir çok sebebi vardı. O zamanlar yer döşemeleri olmadığı için beton zemin üzerine yerleşim yapmak zorunda kalınırdı. Beton zemin hem soğuk tutar hem de hoş görünmezdi. Buna muşambalar ile kapatmak heri yeri halı ile kaplamak gibi çözümler üretildi. Ancak halı kaplamalarının çok zor temizlenmesi, alerjiye sebep olması insanları farklı çözümler bulmak zorunda bıraktı. Günümüz modern zemin döşemesinde ise ahsap görünümlü seramik yer döşemesi örnekleri hayatımızı kurtardı. Bize hem şık hem kullanışlı aynı zamanda da bir çok renk seçeneği olan bir ilham kaynağı sundu. Bu inanılmaz kullanışlı yer döşemesi malzemelerini nerelerde nasıl kulanırız bakalım.

Ahşap görünümlü seramik yer döşemesi örnekleri hem ev içinde hem de ev dışındadır. Yani isterseniz bu yer döşemesi malzemelerinizi bahçeniz verendanız, terasınız veya balkonunuz için bile kullanabilirsiniz. Son zamanlarda apartman içerisinde yer döşemesi olarak bu sermaiklerin de sık sık kullanıldığını görüyoruz. Seramik yer döşemeleri eskiden daha çok banyo mutfak gibi alanlarda kullanılırdı. Soğuk bir zemin oluşturması halıların bu zemin üzerinde durmaması kayması gibi sebeplerden dolayı seramikler oturma odası veya yatak odası zemini olamıyordu. Ancak günümüz halılarının hemen hemen hepsi kaymaz taban sahip. Bu halıları istediğiniz zemin tarzında kullanabilirsiniz. Seramik yer döşemeleri soğuk bir ortam yaratmadığı sürece aslında diğer bir çok zemi malzemesine göre çok daha kullanışlıdır. Daha uzun ömürlü olan, daha zor çizilen bu zemin kaplama malzemesi aynı zamanda çok kolay temizlenir. Çeşitli örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir