Banyo Dekorasyon

Açık Hava Banyo  Örnekleri

Banyolarımız evde olduğumuz süre içerisinde en fazla zaman geçirdiğimiz, en özel alanlarımızdan bir tanesidir. Banyolarda geçirdiğimiz sürenin uzunluğundan ziyade kalitesi önemlidir, yani banyomuz ne kadar konforlu, ne kadar şık ve parlak, ya da biz nasıl istiyorsak ona ne kadar yakın. Önemli olan budur. Modern zamanların banyo kavramı eskisi ile kıyaslandığında oldukça farklı. Açık hava banyo örnekleri spayı andıran tasarımları ile oteller dışında kişisel ev dekorasyonlarında da sık tercih edilen bir tarz olmaya başladı.

Biz açık hava banyolarından örnek vererek başladık, bunun yanında çok daha fazla banyo tarzı bulunuyor. Spaları andıran, sauna banyolarını andıran, fin hamamlarına gönderme yapan çeşitli banyoların yanında bizim klasik hamam kültürümüzü yansıtan tasarımları da sık sık görmeye başladık. Banyo dekorasyonlarının bu kadar önemli bir  hale gelmesi biraz popüler kültür sonucu oldu. Dışarıda çok fazla zaman harcamak zorunda kalan modern insan parasını daha çok kendi kişisel konforu için harcamaya başladı. Durum böyle olunca da ilk olarak ev dekorasyonları listede yerini aldı. Açık hava banyolarını evine getirmek isteyen, hem yeri hem bütçesi olanlar için dünyanın bir çok yerinden en güzel banyo örneklerini bir araya getirdik. Içinden hangisini isterseniz rahatlıkla seçip uygulayabilirsiniz. Galerimizde tüm çeşitleri görebilirsiniz. Biz şimdi bunların genel özelliklerine bir bakalım.

Banyo dekorasyonlarında konfor birinci sırada estetik ve şık olma ikinci sıradadır. Açık hava banyo dekorasyonu örnekleri olsun diğer tüm banyo dekorasyonu örnekleri olsun önceliğin konforda olduğu tasarımlardan oluşur bunu anlamak çok kolaydır. Estetik görünen küvetlerden çok konforlu küvetler, ayak havluları, ayak tahtaları, oturma alanları ve havalandırma sistemleri dikkat çekicidir. Açık havada banyo yapmak sadece sıcak iklimi olan yerler için geçerlidir gibi görünür ancak aslında öyle değildir. Eğer sizin yeriniz ve imkanınız varsa buranın tamamen açık olmasına gerek yok tavan kısmı camdan da yapılmış olabilir. Üstü kapalı olduğu zaman da ortam daha sıcak  olacaktır. Zaten sauna veya fin hamamı tarzı yerlerin her yeri kapalıdır.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir