Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

7 Farklı Çocuk Odası

Sizinle yatacağım,  uyumak istemiyorum, korkuyorum bu cümleler size de tanıdık geliyor mu? Bir söz var ” bir annenin en mutlu olduğu an çocuğunun uykuya daldığı andır” diye. Çünkü her gece çocuğunuz kendi yatak odasında yalnız kalmak istemiyor, uyku saati kaosa dönüyor. Uyku saatini kolaylıkla atlatmak hatta çocuğunuzun kendiliğinden odasına gitmesini sağlamak için odasının tasarımını değiştirebilirsiniz.

çocuk odaları (5)

 

Eğer, eğlenceli, heyecan verici ve onun zevkine uygun bir yatak odası yaparsanız, odası onun için daha çekici hale gelecektir. Çocuğunuz sevdiği odasında uyumaktan korkmayacaktır. 

çocuk odaları (4)

 

çocuk odaları (3)

 

Çocuk odası dekorasyonunda, çocuğunuzun özel zevklerini dikkate almayı unutmayın.

çocuk odaları (2)

 

Erkek çocuklarının vazgeçilmesi arabalar. Eğer hayallerindeki yarış arabası içine yatak açarsanız o zaman hemen eğlenceli, enerji ve heyecan dolu bir odaya sahip olmuş olacaktır. Yatmadan önce ona, kendini bir F1 plotu olarak hayal etmesini söyleyebilirsiniz.Bundan sonra belkide kendisi hemen yatağına yamak isteyecektir.

çocuk odaları (6)

 

Aslında odadan çok bir oyun evine benziyor değil mi!!!! Yatak odanın içinde kaybolmuş durumda. Üst kısım tam bir tiyatro sahnesi.Çocuğunuz kendi oyununu sergilemek için can atacaktır. Bu oda çocuğunuza oyun alanı sağlamanın yanında onun hayallerine açılan bir kapı da olacaktır.

çocuk odaları

 

Ranzalar çeşitli nedenlerden dolayı mükemmel bir seçimdir. Hem yerden tasarruf sağlar, hem de yaşları yakın olan çocuklarınız bir arada kendilerini daha güvende hissederler. Özellikle çok çocuğunuz var ise böyle 4 lü ranza işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Ayrıca çocuğunuz canavarlardan, devlerden yada kendi hayali yaratıklarından korkuyorsa, üst kat ranzada yatırıp oraya ulaşamayacaklarını söylerseniz korkuları azalacaktır.

çocuk odaları (1)

 

Bokstan hoşlanan bir çocuk için en ideal yatak bu olsa gerek. Ayrıca, yatmadan önce çocuğunuzla kısa bir boks mücadelesi yapmanız hem birlikte eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar hem de  çocuğunuzun yorgun düşüp kısa sürede uykuya dalmasını sağlar. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir