Dar Salon Dekorasyon Örnekleri


Fonksiyonel özelliklere sahip kullanışlı eşyalar ile dekorasyon artık günümüzde bir tercihten ziyade mecburiyet haline geldi. Aklınıza gelebilecek tüm ev dekorasyonlarında kullanabileceğiniz kompakt mobilyalar, özellikle dar ve küçük alan dekorasyonlarında hayatınızı kurtaracak. Klasikten vazgeçmem yeniliklere biraz kapalı bir mizacım var diyorsanız hiç merak etmeyin, oldukça klasik görünümlü modern kompakt mobilyalar da sizler için geliyor. Duvara gömülü gömme dolapların, gömme rafların, basit ve kullanışlı olsun diye ev yapılırken konulan pencere önü pervazlarının zamanı yeniden geldi. Yani eski köy evlerinde gördüğünüz oldukça kullanışlı olan ancak zaman içerisinde modern mimaride kendine yer bulamayan tüm mimari detaylar yeniden hayatımıza girmeye başladı. Küçülen evler, sığmayan mobilyalar biz insanoğlunu koşullara uyum sağlama ve farklı yöntemler bulmaya yöneltti.

Dar uzun salon nasıl döşenir?

Tüm dar alanlar için geçerli olan tek duvar kuralını buraya da uygulayarak başlayabilirsiniz. Dar bir odayı olduğundan daha dar göstermemek için karşılıklı iki tarafa da eşyalar yerleştirilmemelidir. Bunun için odanın çok küçük olmasına gereke yok, büyükçe ama uzun ve dar bir oda yapısında da bu kurala dikkat etmelisiniz. Yoksa karşılıklı yerleştirilen koltuklar odayı olduğundan daha dar ve sıkıcı gösteriri. Bir duvar yani bir taraf belirleyin. Koltukları, büyük mobilyaları buraya dizin. Televizyon gibi belki masa ve sehpa gibi kullanmak istediğiniz diğer dekorastif eşyaları karşısına yerleştirin. Hatta mümkünse karşısını boş bırakıp televizyon için küçük duvar alanını kullanın. Karşı duvarı ayna ile süsleyerek odaya aydınlık ferah bir hava katabilirsiniz.

Renklendirin, odanızı renk renk yapın

Koyu renk mobilyalardan uzak durmaya çalışın. Siyah, koyu kahverengi ve koyu ahşap renk tonlarındaki mobilyaları odayı da sizi de boğar. Eğer çok bohemim, loş ortamlar dışında yaşayamam demiyorsanız kesinlikle parıl parıl eşyalarla odaya hava katın. Mesela kırık beyaz tonlarında, kum beji tonlarında koltuklar olan bir odaya parlak mavi kadife, parlak sarı kadife ya da bu tarz canlı renk tonlarında mümkünse parlak kadife berjerler, minik koltuklar ekleyin. Böylelikle odanın canlı bir havası olmasını sağlarsınız. Küçük salon dekorasyonu yazımız da size farklı konularda ilham verebilir.

az-esyali-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
beyaz-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
dar-aik-salon-dekorasyon-ornekleri
dar-ferah-salon-dekorasyon-ornekleri
dar-salon-dekorasyon-ornekleri
dar-salon-dekorasyonlar
en-modern-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
en-sik-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
en-trend--dar-salon-dekorasyon-ornekleri
farkli-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
genis-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
goz-alici-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
klasik-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
kolay-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
koyu-renk-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
modern-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
muhtesem-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
orijinal-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
pratik-dar-salon-dekorasyon-ornekleri
suslu-dar-salon-dekorasyon-ornekleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri