Amerikan Mutfak Salon Modelleri


Açık konsept mutfak ve salon, modern ev dekorasyonunda en çok tercih edilen tasarımlardan biri olarak yerini aldı. Küçük ev modellerinin de getirisi olan amerikan mutfak salon modelleri, küçük alanların daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Modern stilde yapılan dekorasyonların açık mutfak konseptleri için özel üretmiş olduğu mutfak dolapları, mutfak tezgahları ve mutfak masaları da bulunuyor. Geriye sadece hangi tarz ürünleri seçeceğiniz ve onları nasıl yerleştireceğinizi belirlemek kalıyor.

Salonla uyumlu amerikan mutfaklar

Salon ya da oturma odasında yer alan açık mutfak son trendlerde en geniş yer alan konseptlerden. Gelen misafirleriniz ile ya da aile bireyleri ile hem sohbet edip hem de yemek hazırlayabilmenizi sağlayan bu kullanışlı mutfakları, salon takımlarınız ile uyumlu olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Ancak bu tarz mutfak ve salon birliktelikleri olan evdelerde çok da klasik olmayan salon takımları tercih etmek daha uygun olur. Mesela gri ve mor salon dekorasyonu ile hazırlanmış bir salonda bu renk tonlarında bir mutfak konsepti olmalıdır. Mutfak dolaplarını gri ve mor tonlarında seçebileceğiniz gibi salon ile mutfağın arasında yer alan mutfak masasını bu renkte seçerek temel uyumu yakalayabilirsiniz.

Ergonomik amerikan mutfak tasarımları, cam sürgülü modeller

Eğer ağır yemekler pişirdiğinizde salon perdeleriniz yemek kokmasın istiyorsanız ya da yemek pişerken siz salonda oturun ama yemek kokusu ya da sesi gelmesin istiyorsanız o zaman size harika bir fikrimiz var, cam sürgülü kapılar. Amerikan mutfak konseptinde çok fazla tercih edilmeyen bu kapı sistemini yapabilir dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Böylece salon ile mutfak arasında bu camlı kapı ile mutfak kokuları sadece mutfakta kalır.

Capcanlı mutfaklar için renkli tasarımlar

Salon ve mutfak konseptini isterseniz amerikan mutfak ve oturma odası konseptine de uydurabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta mutfak mobilyalarınızın salon ya da oturma odası dekorasyonu ile uyması. Ayrıca, daha renkli bir mutfak istiyorsanız ankastre mutfak yerine dolabı ayrı ocağı ayrı, buzdolabı renkli retro modeller olan beyaz eşyalar ile çok daha farklı bir hava yaratabilirsiniz.


 

ahsap-amerikan-mutfak-salon-modelleri
amerikan-mutfak-salon-modelleri
beyaz-amerikan-mutfak-salon-modelleri
buyuk-amerikan-mutfak-salon-modelleri
en-sik-amerikan-mutfak-salon-modelleri
en-yeni-amerikan-mutfak-salon-modelleri
genis-amerikan-mutfak-salon-modelleri
isikli-amerikan-mutfak-salon-modelleri
klasik-amerikan-mutfak-salon-modelleri
koyu-renk-amerikan-mutfak-salon-modelleri
krem-rengi-amerikan-mutfak-salon-modelleri
l-koltuklu-amerikan-mutfak-salon-modelleri
modern-amerikan-mutfak-salon-modelleri
renkli-amerikan-mutfak-salon-modelleri
retro-amerikan-mutfak-salon-modelleri
sade-amerikan-mutfak-salon-modelleri
suslu-amerikan-mutfak-salon-modelleri
trend-amerikan-mutfak-salon-modelleri
yazlik-amerikan-mutfak-salon-modelleri
yeni-sezon-amerikan-mutfak-salon-modelleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri