Modern Banyo Dolapları


Banyo dekorasyonunda banyo dolapları gibi büyük banyo mobilyalarının geniş yer kaplayacağını düşünürsek, bunların renklerinin banyonun genel ambiyansını nasıl etkileyeceğini anlayabiliriz. Paspaslara, duş perdelerine ya da duşakabinlere gelmeden önce büyük mobilyaların tasarımlarına karar vermek lazım. Bu yılın modern banyo dolapları, birbirinden farklı banyo dekorasyonlarına hitap eden modellerdir. Oldukça fonksiyonel ve pratik bir banyo dekorasyonu mu istersiniz yoksa daha şık ve klasik mi? Kocaman banyom var alabildiğine kullanacağım mı dersiniz yoksa çok kısıtlı alanım var en verimli şekilde kullanmam gerek mi dersiniz? Tüm bu soruların cevaplarına göre banyo dolaplarını, küvet yada duş kabinlerini hatta duş paletlerini seçebilirsiniz.

En gözde banyolar için hem modern hem lüks banyo dolapları

Banyoda kullanılan malzemeleri saklamak ve depolamak için kullanılan dolaplar artık banyo dekorasyonunun önemli bir parçası haline geldi. Aynalı olanları aynasız olanları, kulplu olan modelleri varaklı olan modelleri, parlak olanları ahşap olanları derken hangisini seçeceğimize karar vermek imkansız hale geldi. Ahşap ya da ahşap görünümlü banyo dolapları hala klasikliğini korusa da modern banyoların dolapları çok daha iddialı renklerden oluşuyor. Hiç riske atmam diyenler yine beyazdan vazgeçmiyor. Beyazı siyahla kombinleyip gizemli hava yaratan dekorasyonları, beyaz ve mavinin okyanus ferahlığı veren maceracı tasarımları izliyor. Işığı yansıtan parlak mobilyaların dekorasyonlarında tavandan gömme aydınlatmalar alana derinlik katıyor. Direk aydınlatmaların özellikle parlak mobilyalı alanlarda göz alıcı olduğunu, biraz uzun zaman geçirdiğinizde rahatsız edici bir hale geleceğini unutmayın. Gizli aydınlatmalar, dolapların içerisine yerleştirilen özel ışıklandırmalar banyolarınızın havasını değiştirecek.

Işıklandırmalı modern dolaplar

Banyolarının havasını ve rengini etkileyen ışıklandırmadan bahsetmiştik. Işıklandırmada, ışıklandırma elemanlarından önce hangi renk tonunu kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Evin tüm alanlarında olduğu gibi banyoda da sıcak bir ışık renk tonu olan gün ışığı sarıyı tercih edebilirsiniz. Açık renk dekorasyonda dokunduğu her yeri daha da parlatarak soğuk bir ortam yaratan beyaz ışıkların artık modası geçti. Ayna arkasından aydınlatılan dolaplar modern bir görünüm sergiler. Banyo dekorasyonu hakkında daha farklı fikirler almak için banyo asma tavan modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Modern banyo dolap örnekleri için de galerimizi incelemeyi unutmayın.

ahsap-modern-banyo-dolaplari
en-modern-banyo-dolaplari
en-yeni-modern-banyo-dolaplari
gosterisli-banyo-dolaplari
goz-alici-modern-banyo-dolaplari
kaplamali-modern-banyo-dolaplari
klasik-banyo-dolaplari
koyu-renk-modern-banyo-dolaplari
kuplu-modern-banyo-dolaplari
metalik-modern-banyo-dolaplari
modern-banyo-dolaplari
modern-beyaz-banyo-dolaplari
modern-kahverengi-banyo-dolaplari
modern-mat-banyo-dolaplari
modern-parlak-banyo-dolaplari
modern-sade-banyo-dolaplari
modern-sari-banyo-dolaplari
modern-siyah-banyo-dolaplari
suslu-banyo-dolaplari
trend-banyo-dolaplari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri